Kedvenc teleobjektívetek?

Figyelt kérdés
Canon (1100d) gépemhez keresek egy teleobjektívet, ami valamilyen szinten makrózásra is jó. A keret nem túl nagy (20-30 ezer forint), tehát az elvárásaim se azok, de szeretném a legjobb ár-érték arányú objektívet megtalálni, ezért érdekel a véleményetek! :) Használtan is jó! Főként állatok fotózására kellene. Madarak, őzek, szarvasok... És kisebb termetűekre is mint például békák, gyíkok, csigák... A mostani 18-55mm kitobim egyikre se nagyon alkalmas. :) Minden véleményt/tapasztalatot szívesen fogadok!

2017. ápr. 24. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a pénz kevés lesz erre a célra.

De mivel engem a makró nem érdekel, javaslatot nem tudnék adni.

2017. ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből gyakorlatilag nem kapsz semmit, amiért megérné kiadni a pénzt.


SIGMA 70-300mm f/4-5.6 DG Macro áll legközelebb az árkategóriától, de ha valaki ezt ajánlaná, akkor menekülj, mert az illető gyakorlatilag a MACRO feliratot tudja csak elolvasni, amúgy ez az üveg teljesen alkalmatlan bármilyen felhasználásra.



Ennyi pénzből 2 lehetőséged van:

- gyűjtögetsz tovább minimum egy EF-S 60mm macrora, vagy egy Canon EF 100mm f/2.8 Macro -ra (az IS nélkülire), ezek viszont a többszörösébe kerülnek a keretednek


- veszel egy EF-M42 átalakítót (kb 2000 huf), veszel egy M42 közgyűrűsort (kb ugyanennyi), és veszel egy régebbi M42-es objektívet egy 10-15 körül.

Ezzel meg az lesz a probléma, hogy csak manual fókuszod lesz, virágokból szépet lehet vele fotóni, de az állatok már nem igazán mennek



BTW olyan objektív, ami távolra (szarvasok) és közelre (macro) egyszerre jó nem igazán létezik, közgyűrű sorral lehet egy telével is macrozni.



Hidd el, ennyi pénzt nem éri meg elkölteni, bármit veszel az pénzkidobás

2017. ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
#2-est kiegészíteném annyival, hogy azért a 70-300-as Sigma, Tamron (kb. csak ez a kettő esik bele amúgy az árkategóriába) üvegekkel kapcsolatban azért kicsit sarkos kijelentés, hogy "teljesen alkalmatlan bármire". Nyilván aki egy 24-70 f2.8 után veszi a kezébe, sírógörcsöt fog kapni, de használhatatlannak egyáltalán nem nevezném. Meglepően szép dolgokat vele lehet alkotni, és ha munkára nem is, de hobbira, facebook-os, instás képek készítésére teljesen megfelelő. Hogy a legjobb ár-érték arányú lenne? Még azt sem mondanám. Én is azt javasolnám, hogy érdemes ennek az összegnek a többszörösét megspórolni egy minőségibb cuccra, jóval könnyebb lesz az élet. Viszont, ha a keret túllépése nem megoldható, akkor ezt a lehetőséget sem kell egyből elvetni.
2017. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát, nekem van egy ilyen Sigmám, fillérekért vettem, de utólag kiderült, hogy annak oka volt, mert blendekábeltöröttnek bizonyult a harmadik exponál, így tehát csak teljes nyíláson tudom használni, teljes nyíláson meg még facebook méretben is egy életlen/homályos/lágy izé. Képnek nem hívható. :)

Túlméretes vázsapkának oké, illetve ha a nyóckerbe mennék éjjel fotózni egyedül, akkor vennék hozzá húszért egy vázat, és nem sajnálnám odaadni annak, aki szépen kéri a féltéglát lóbálva.

2017. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem általában a sigma használhatatlan, hanem az a konkrét üveg amit írtam.


Siralmas a minősége

2017. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én is csak a 70-300-asról beszélek, kiváló objektíveket gyártanak ma már ők is (jelenleg is Sigmát használok). De továbbra is túlzásnak tartom, hogy a 70-300 használhatatlan lenne. Ebben a tesztben például benne van minden gyengeséggel és korláttal együtt:

https://www.youtube.com/watch?v=xX4FbAhBPoc&t


Személyesen is hasonlókat tapasztaltam. Tehát az, hogy használhatatlan lenne, szerintem elég merész kijelentés egy olyan világban, ahol mobiltelefonos képek uralják az internetet.

2017. ápr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Vagy egy jóféle tele m42 vagy t2 apaterrel :)
2017. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Canon 70-300mm EF-S USM teleobija. Én is használtam, a kromatikus aberrációja elég magas, de ha ettől eltekintesz, szeretni fogod, főleg hogy használtan 30 körül mozog.

Biztosra veszem, hogy sokan fogják fikázni, de ennyi pénzem volt rá nekem is!

2017. ápr. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lapzártakor a Canonnak nem volt EF_S bajonettes 70-300-as objektíve.

Az EF 70-300-ból egyik sem tud a négyből tud 30 eFt lenni.

A 75-300 az megkapható 30-ért, de az nem EF-S.

2017. ápr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, 30-ból már jó két kilós 3-400mm-es m42-es vagy t2-es (rossz fényerejű, iszonyat hosszú objektívek), sőt, Tamron adaptall objektívet vesz. Természetesen lustaságtól függ hogy kell-e az autofókusz, vázról állított rekesz stb. Nekem Nikonosként le kellett mondanom az m42-ről, pedig sok jó fajta van viszonylag olcsón, ami Canon-al adapterrel simán viszi a végtelent is.
2017. ápr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!