Milyen szakon kell tanulni ahhoz hogy akár csak egy kis manufaktúrát is, de alapíthasson valaki ilyen téren?

Figyelt kérdés

Objektívek készítésére gondoltam. Gondolom fizika alapszak, aztán, vagy közben lehet szakosodni optika irányába? Mennyi lehet aztán pénzben egy kisebb - először hobbi - műhelyt elindítani?

Leszólást nem kérek, köszönöm, csak érdekelne.


2017. máj. 2. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs annyi pénzed.

Üveget csiszolni, fém finommechanikát legyártani, vezérlő elektronikát készíteni.

Ha belevágsz, a legjobb piroscsíkos fehét Canon obik áráért tudnál készíteni a legolcsóbb névtelen gyártók obijához sem mérhető vackot.

A nagy gyártók fejlesztőgárdájának sok évtizedes tapasztalatát sosem fogod tudni behozni, ha pedig meglévő obit "másolsz le", annak igen kemény jogkövetkezményei lesznek.

2017. máj. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Optika irányába? Látszerész? :) Nincs olyan, hogy objektív gyártó tanfolyam, ez több ágból rakódik össze, mint ahogy az első válaszoló is írta. Ha ezt te egyedül akarod nyomni, akkor elég sok mindenhez kell értened, ezt pedig kijárni, felépíteni, kitapasztalni, szakszerűen véghez vinni nem 1-2 év. Aztán lehetne vállalkozást indítani, azt beindítani, marketingelni, megint nem 1-2 év.


Zéró tapasztalattal ilyenbe belevágni időhúzás pénzkidobás és bukás. Mintha 30 évesen akarna valaki Forma 1-es pilóta lenni úgy, hogy csak B-s jogosítványa van.

2017. máj. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
BME Finommechanika - Optika szakirány
2017. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy hobbi műhelyt meg tudsz csinálni kevés pénzből is de a profiknak biztos hogy kell pár milla beruházás. Egyébként ha megcsinálod a szakirányú iskolákat mondjuk BME szinten akkor lehet hogy el tudod csípni a piacnak egy olyan szegmensét amiből meg tudsz élni.
2017. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#1


Finommechanikát kezdetben le lehet gyártatni CNC-s vállalkozóval. Arra kezdetben nem kell beruházni; lehet csak az üvegcsiszolásra és a briliáns mérnöki munkára koncentrálni :)


Szóval szerintem van esélye a dolognak

2017. máj. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem egy Leica minőségre gondoltam, csak első körben saját célra, vagy rendelésre pl. egyszerűbb manuális obikat. Sokan vannak akik a "fun" kedvéért akár egy Holga obit is megvesznek, vagy egy pancake obit. Természetesen azért attól a szinttől többre gondoltam.


https://www.youtube.com/watch?v=_GCwlGZNd3I&feature=youtu.be

2017. máj. 2. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!