Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van egy autós menetrögzítő...

Van egy autós menetrögzítő kamerám, miért nem működik usb kábellel?

Figyelt kérdés

Amit kaptam hozzá gyári töltő, az szivargyújtós, és úgy nem tudok mondjuk telefont, vagy gps-t is tölteni róla.

Gondoltam van egy 2 usb-s szivargyújtó adapterem, az tök jó lesz egy usb kábellel. Vettem egy 3m-est, szépen el is vezettem a kárpit alatt, így nem is ficánkol a vezeték az arcomban, és tudok mellette telefont is tölteni.

De nem akar működni, vibrál a kép, ki-be kapcsolgat.

Más fajta usb kábellel jó lehet?

Néztem szivargyújtó elosztót, de magában a töltő is elég böszme nagy, meg az elosztó is elég méretes, el se férne..


2017. máj. 9. 18:41
 1/6 pptomi válasza:
Mert a kamerád kb. 5V-os, az usb-n pedig 12V van. Az usb elosztóval nem mész semmire adapter nélkül, csak kifekteted a kamerád akksiját.
2017. máj. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor azt mivel magyarázod, hogy a gyári adatkábelével, ami kb 1m, tökéletesen működik a szivargyújtós usb adapterrel? :)
2017. máj. 17. 20:47
 3/6 pptomi válasza:

Akkor én értettem félre, hogy közvetlen tápot akarsz adni neki a kocsi 12voltjáról 5voltos átalakító nélkül.

Akkor kontakt hiba lesz, valahol törhet a vezeték, vagy a csatlakozás laza.

2017. máj. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt nem hiszem. Olyan nem lehetséges, hogy nagy az ellenállása az usb kábelnek?

elég vastag is, meg hosszú is, és ugye az ellenállás pont a keresztmetszet és a hossz által növekszik.

A gyári töltőjére nem lehet megoldani egy usb csatlakozót, a szivargyújtós csati helyére?

2017. máj. 18. 23:04
 5/6 pptomi válasza:

Az ellenállás nem az átmérő növelésével nő, hanem a csökkenésével. Ugyanannyi töltésnek melyiken nehezebb átfolynia? Kisebb keresztmetszeten, vagy nagyobbon?


A huzalok viszonylag hosszú, azonos keresztmetszetű és azonos anyagú vezetők. Kísérletekkel igazolható, hogy állandó hőmérsékleten adott anyagból készült huzalok ellenállása egyenesen arányos a huzal hosszával (l), és fordítottan arányos a huzal keresztmetszetével (A).


A gondolatod alapján nem működnének a telefontöltők sem, amikor kicserélem hosszabbra az usb kábelt. Az usb kábelek egyik jellemzője, hogy elég könnyen sérülnek. Próbáld meg egy másikkal, ami elég hosszú, de ne vezesd el a kárpit alatt, hanem csak próba ként dugd össze a dolgokat.

2017. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem igazad lehet. Lehet valahol sérült a vezeték, egy szűkösebb helyen átvezettem, ott leht véletlen megszorulhatott kicsit. Az ellenállásos dolgot meg valóban nem is értem, hogy képzeltem el eddig így, de tényleg logikusabb amit te mondasz.

Köszönöm a segítséget. :)

2017. máj. 19. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!