Ezt a gépet válasszam?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt a kamerát néztem ki magamnak. 65 ezer, tokkal, kártyával, töltővel. Megéri megvenni?

15 éves vagyok, szeretek fotózni, de eddig csak telefonnal fotóztam, meg egy 20 ezres kis Nikon géppel.

Szeretnénk profibb fotókat csinálni környezetemről, barátaimról, magamról. Szeretnénk elkezdeni kisebb videóját, clogokat készíteni idővel, de nem ez az elsődleges szempont!,

Ilyen igényekkel merjen ezt a gépet választani? Válaszokat köszi!😁😉



2017. júl. 10. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát extrém profi fotókat a barátokról hogy? :D


Komolyra fordítva.


8 gb ilyen felbontásnál olyan mint erdőtűznek a vízipisztoly.


Nem biztos hogy megéri.Nem fogok google-özni.Ha te jónak érzed akkor vedd meg.Vlogolásra nem biztos hogy teljesen jó mert egy kicsit nagynak/nehéznek tűnik.De Time-Lapse-re tökéletes.4k 15 FPS ha jól látom.

2017. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

590 gramm, vagyis durván fél kiló. Nem hiszem, hogy olyan nehéz..🤔😁

Másrészt nem profi fotókat szeretnék csinálni, csak profibbakat.. Nagy különbség!

Egyébként köszönöm a választ, sokat segítettél ezzel a pár mondattal is!😀

Szerintem ezt fogom választani, mert ebben az árban már csak egy hasonló gép van, az egy Nikon.itt láthatod:

[link]

2017. júl. 10. 16:58
 3/10 anonim ***** válasza:

De lehet valahol megkapod olcsóbban.

Nem biztos de lehet MediaMarkt-ban olcsóbb.

2017. júl. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
MediaMarkt-ban "csak" hatvanezer, de ott nem kapsz hozzá tokot és SD kártyát. Szerintem az emagos megoldás olcsóbb!🤔
2017. júl. 10. 18:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Az tény hogy olcsóbb.De ott a garanciával nem szenvednek.Nekem a tabletem leesett és utána nem kapcsolt be.Ott helyben szétszedték azt mondták javíthatatlan.És kaptam egy másikat.
2017. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nehogy megsértődj, ez a 2 gép egy foskarika:DDD


Az egyiken semmi manuális lehetőség, a másikon nincs manuális élességállítás...agyvérzést kapsz, ha fotózni akarsz és a fókusz mindenfelé megy csak oda nem, ahova te akarod.Az iso auto...áááá....4db AA elem...ááá...


Ha mindenképpen e vonalon akarsz gépet és nem tükröset, akkor a panasonic inkább bár ott is vannak gebaszok.

Az érzékelői zajosabb képet produkálnak, de az optika sokszor jobb a tükrösöknél használtnál.

Javaslom, hogy a 60 ezres árban a használt, de garis féléket lesd.Miért? Mert 100 alatt csak használhatatlanokat kapsz, mármint értve úgy, hogy meg lesz "kötve a kezed"használatában.


Legyen 2,8-as minimum a fényerő,manuális funkció ( iso, blende, idő...)-manuális élességállítással, akkus ne ceruzaelemes bár ki s mint szereti cipelni az AA akkukat, de 1db jobb, mint 4:)

Videónál van e zoom, van e fókusz folyamatosan, mert ha nincs, akkor egy webcamot is vehetsz...

A stabi már alap...a kereső is előny, mert a kijelzőt napos időben szinte felejtheted...


Igazából besétálsz egy fotós boltba, de viszel magaddal memóriakártyát és szétnézel-kipróbálod a gépeket, mert ezt is lehet a normális boltokban.

Otthon megnézed a képeket, azok tulajdonságaiban ott lesz a gép adatai is, melyekkel készült a video vagy fotó és kiválasztod minőség-használhatóság szerint használtban.

Tehát a boltban 120e...használtan fel is akár;)

2017. júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az 1/2.3"-as szenzoros gépek azok a "fényképezőgépnek látszó tárgyak" kategóriát képviselik.

Azért "gyárcsák" még mert a sok igénytelen birka megveszi.

2017. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó, de nekem nem 500 ezres kamera kell, az én igényeimet "kielégítené".

Köszönök minden választ!😀

2017. júl. 11. 17:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Nincs manuális fòkusza.Csak auto ami egy nagy rakat sz*r
2017. júl. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél egy belépő déjeselert, oszt hali.
2017. júl. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!