Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Használt fényképezőgépet...

Használt fényképezőgépet érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Hobbinszinten kellene a gép, csak nem tudom h érdemes lenne használtat venni, szerintetek?

2017. júl. 31. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Alsókategóriásat talán nem, mert ugye azok alapból elég ócskák, de mondjuk egy Canon 40D kevés expóval megéri.
2017. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kockázata mindig van


De gyakran olvasok olyan hirdetéseket hogy pár száz vagy pár ezer expóval jóformán féláron nyomnak el minőségi gépeket.


Így akár 100 ezer alatt is egész jó gépekhez is hozzá lehet jutni garanciával


Szóval hogy a kérdésre válaszoljak alig használtat a eredeti ár 60%a alatt érdemes!


De gyakran látok olyat is, hogy lehasznált cuccokat hirdetnek az eredeti ár 70%áért. Aki van olyan hlye hogy megveszi miattam tegye...

2017. júl. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ThodEE GoD ***** válasza:
Cuccaim 90%-a használt , mindig kipróbáltam őket átvétel előtt vagy olyan helyről vettem ami megbízható és volt rá gari.
2017. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem vennék semmilyen gépet se használtan. A legritkább esetekben adják el azért mert tökéletes.

Ha kevesebb pénzem van akkor inkább olcsóbbat de újat.

2017. aug. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ez leginkább hit, na meg szerencse kérdése. van, aki könyvet és ruhát se venne használtam, más meg kocsit, számítógépet, fényképezőgépet is megvesz használtan.

azt érdemes tudni, hogy ezek nagyon összetett és érzékeny berendezések, amik éppúgy képesek nagyon sokáig működni, mint ahogy meghibásodni is. sőt futószalagon ezrével gyártják őket, így már amikor a gyárból kikerülnek akkor is simán előfordul, hogy egyik picit jobb, másik picit rosszabb minőségűre sikerült és amelyik hozzád kerül az pont vagy jó lesz életed végéig vagy már akkor se működik, mikor kézbeveszed, vagy előbb-utóbb elromlik majd.


ha újonnan megveszed és első tulajdonos vagy, akkor a gyári garanci biztosítja, hogy még ha hibás, akkor is ingyen (és remélhetőleg gyorsan is) javítják és nem lesz több gondod vele. használt géppel nagyobb a kockázata, hogy meghibásodik, miután megvetted, mert valaki előtted már használta és neked fogalmad sincs, hogy miken ment keresztül a gép. ahogy itt is írta valaki, az is lehet, hogy pont azért adja el valaki, mert valami gond van vele, te viszont ezt lehet, hogy nem szúrod ki, aztán te szívsz majd vele.

ugyanakkor azzal nem értek egyet, hogy a többség visszaél ezzel. nagyon sokan tényleg csak azért adják el a dolgaikat, mert megunták, kinőtték, feleslegesssé vált és már nincs rá szükségük, vagy másikat akarnak helyette. nagyon sok amatőr/hobbi fotós van, akik annyira keveset használják és/vagy annyira vigyáznak az eszközeikre, hogy szinte ugyanolyan állapotban veszed meg a használt eszközöket is, mintha újak lennének. sok esetben még a garancia (egy része) is megvan a termékekre, így ez is adhat némi megnyugvást. természetesen érdemes minden használt eszköznél úgy számolni, hogy ha elromlik, akkor nincs garancia és javítani kell, szóval minimum 30-50 ezerrel legyen olcsóbb a bolti árnál - vagy annyira alacsony, hogy ha bebukod a vételárat, akkor se legyen olyan nagy kockázat.


nekem volt már nem egy használt és vadonatúj gépem is, olyan is volt mindkét oldalon, ami meghibásodott a vásárlás után nem sokkal és olyan is, amivel soha nem volt semmi gond.


szerintem használtan lényegesen jobb vételeket lehet kifogni. ugyanazt a gépet jóval olcsóbban, vagy akár egy régebbi generációt mégolcsóbban. ha tartasz a meghibásodástól, akkor meg olyat keress, amin még van egy kis garancia. az új gép szerintem inkább csak megnyugvást jelent, mint valós gyakorlati hasznot.

2017. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!