Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudna nekem valaki tanácsot adni, vagy segíteni? Van egy Nikon D5300-as (18-105) gépem. Még a sorozatfelvételnél is lassú. A lehető leg jobb beleillő memóriakártyát vettem meg hozzá, de hiába.

Minden segítséget elő is köszönök.



2017. aug. 7. 12:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

# 5


A fotózáshoz semmi köze a záridőnek, "okosan" gondolod:DDDDDDDDDDDDD

2017. aug. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nagyon okosnak tartod magadat... Szerinted a sorozatfelvételhez mi köze van a záridőnek? Miért kellene más záridőre állítani a gépet, ha sorozat módba kapcsolod?
2017. aug. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

# 12


Nem, de a hüleséget felismerem:DDD

Sorozatfelvételnél is állítható a záridő értelemszerűen...

Tedd manual-ba, sorozatba és 1 másodpercre a záridőt, majd következőleg 8000-re...

2017. aug. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
De könyörgöm, nem attól lassú a sorozatkép lövése, mert rossz záridőt használ. Ahhoz hogy hatással legyen a sorozatkép módra, iszonyatosan hosszú záridőt kellene beállítania, de ekkora értéket ember nem használ normál kép elkészítésekor.
2017. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

# 14


Ekkora marhaságot írni ember...hagyjuk, tojok a véleményedre:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2017. aug. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ugyanígy érzek én is. :) Szerintem neked fingod nincs az egészről, csak osztod az észt. Maradjunk csak annyiban, hogy innentől kezdve ignoráljuk egymást, köszi.
2017. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

# 16


Ember, szerinted egy autó kereke nem forog, ha halad a kocsi az úton, ezt írtad...állj szembe a tükörrel és meglátod a hozzá nem értőt;)

2017. aug. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint annyiban számít a sorozatfelvétel sebességekor (kép per másodperc, ami jelen esetben max. 4 db) a záridő, hogy valóban, ha hosszú záridőt használ (hosszabbat mint 100 / 4, azaz 1/25s) akkor lassulni fog. Ebbe bele kell kalkulálni a kép kiírásának sebességét, valamint a "shutter lag" nevű jelenséget. Úgyhogy inkább 1/50 szerintem, vagy attól rövidebb záridő szükséges hogy tartsa a 4 kép/s-t. És igen, a másik része is igaz, hogy attól, hogy 1/8000-el fotózol, még nem lesz gyorsabb a sorozatfelvételed, mivel úgyis megvan az a késleltetés, ami a zárat mozgató mechanikának a tulajdonságaiból adódik. Ha ez így nem érthető, akkor eleve gondok vannak. Szóval mindkét vélemény igaz.
2017. aug. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítségét. A probléma megoldódott.

Kétszer egymás után megformáztam a memóriakártyáját a gépben. Tűző napon sport fokozatra raktam és kiválasztotta a gyors sorozatfelvételt. Először csak szarakodott, de átunna! Igen, tényleg 1mp alatt 4 képet készít. Kis járatás után (150 kép) Bármilyen módban sikerült a gyors sorozatfelvétel. Ennyit egy vadi új polcon porosodó gépről. Ebbe az üzletben sem fogok többé venni semmi.

2017. aug. 9. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!