Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy belépő géppel lehet olyan...

Egy belépő géppel lehet olyan képet csinálni mint egy profi, félprofi géppel?

Figyelt kérdés

azért érdekel ez a kérdés mert sokszor olvastam hogy az objektív sokkal többet számít mint a váz..meg ha van ebben ráció akkor inkább jobb objektívet veszek és nem a vázat cserélem le. Mondjuk D5500/EOS 700D felteszek egy nagyon jo objektívet ami fél millió felett kezdődik akkor fogok tudni olyan képet csinálni mint egy D810 vagy 5D III géppel.

Nem gondolok itt apro részletekre(zaj,dinamika) nyilván nem lesz olyan minősége.. inkább csak ugy ránézésre érdekel hogy lenne-e nagy különbség?



2017. aug. 22. 01:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon amatőr a kérdés pláne hogy fotózol mert az nyilvánvaló, hogy felbontásban és mélységélességben nem tudsz utolérni egy fullframe gépet egy APSCvel. Ehhez nem kell profi fotósnak lenni hogy ezt tudd!


Az is nyilvánvaló, hogy egy pár száz ezer forintos obival nem fogod tudni megcsinálni azt a kontrasztot és élességet és fényerőt amit esetleg csak egy több milliós objektívvel.


Továbbá nem fogsz tudni APSC esetén olyan technikával fotózni amit egy profi gép elektronikája nyújtani tud. Pl. sorozatlövés és ehhez megfelelő gyors adatfeldolgozás fénymérési precizitás, mozgásérzékelés stb... Mindezt megfelelő tudással és gyakorlattal némiképpen lehet ellensúlyozni belépő szinten.


Ha számodra a profi kép jelentése a fulframe által szolgáltatott felbontás, mélységélesség vagy egy 2 millió forintos objektív által nyújtott élesség, kontraszt, "buké" stb... akkor a válasz határozott NEM.


Ha viszont megfelelnek az APSC nyújtotta keretek akkor világhírű képet is csinálhatsz. Máté Bence is fotózik APSC-s géppel és a világ legjobb természetfotósa.


Itt van egy világhírű díjnyertes sajtó fotó. Mi van ezen amit egy kompakttal ne lehetne megcsinálni?


[link]


Szóval szerintem az a gond hogy nem fogalmaztad meg rendesen a kérdésedet és ezért kaptad meg a magadét... :))


Javasolnám hogy rugaszkodj neki még egyszer és gondold át hogy melyik szó mit jelent és hogy mit is akarsz kérdezni valójában...


De ennyit azért kéne tudni....

2017. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
senkinek nem volt olyan kérdése hogy mi tesz profivá egy fotót, mert amit itt elkezdtetek hadobálni hogy kompozíció meg ilyenek...ki kérdezett ilyet? az volt itt a baj hogy ti nem fogtátok fel a kérdést..mindenki elkezdte hajtani a magáét és tessék válasz meg nem született szokás szerint.. kedves utolsó meg leírta azt amit belefogalmaztam a kérdésbe( leirtam hogy nyilvan nem lesz olyan minősége csak látszatra érdekel) nem tudsz olvasni? sajnallak érte..az a kép amit ide linkeltél nem tudom mitol díjnyertes...valoszinuleg a témája miatt de biztos nem azért mert olyan hu de szép..nincs benne semmk extra
2017. aug. 22. 15:06
 13/23 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, ki mit tett a filmekkel, a 60-as évek végén az Ofotért a minden-exponálási-hibát-helyrehozok hívójával az A4 méretű képeken nem nagyon volt szemcse... Ehhez képest bármelyik komolyabb amatőr otthon sokkal jobb minőségűre hívta a negatívot.
2017. aug. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Hogy választ is kapj: igen, jobban jársz, ha egy gyengébb vázra ráteszel egy jobb obit, mint fordítva. Normális fényviszonyok között nem lesz gond. A gyengébb váz korlátai ott mutatkoznak meg, ahol a fényviszonyok szélsőségesebbé válnak (pl félhomály, nagy dinamikai tartomány, stb.) ott a gyengébb váz értelemszerűen nem tudja azt, amit a drágább.

Az objektívbe fektess előbb, főleg ha csak hobbiból fotózol.

2017. aug. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
47%

#4. Bocs az offért, de mi értelme a manuális módnak auto ISOval? M módban értelemszerűen nincs expo kompenzáció, mivel te állítod az értékeket.

Ha az ISOt automatan hagyod, akkor simán téved a fénymérés, hiába teszed M módba.

Ezt gondold át.

2017. aug. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ugyan, ne égesd már magadat.
2017. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Röviden:


[link]

2017. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szerintem is ott nyúltál bele a darázsfészekbe, hogy igen csak homályosan fogalmaztad meg, hogy mit is szeretnél megvalósítani.

Mit értesz azon hogy "olyan képet csinálni mint egy profi"

Ezt kellene világosan leírnod!


Ismerek olyan "profi"-t akinek az iskolája megvan és a technikát is megvásárolta de szerintem egy tehetséges amatőr sokkal jobb képeket csinál nála ami a kreativitást és a művészetet illeti. Noha mindent tud amit az iskolában erről megtanítanak.

2017. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 gergoap ***** válasza:
Röviden a kérdésre, nem lehet! Profi vázzal sokkal kisebb mélységélesseget tudsz elérni, jobban tudod mosni a hátteret! A zajt jobban kezeli, ami pl. csillagfotózásnál előny. A nagy szenzor miatt részletgazdagabb képed lesz, jobban nagyítható utólag.
2017. szept. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
32%

"Profi vázzal sokkal kisebb mélységélesseget tudsz elérni, jobban tudod mosni a hátteret!"

Hű. Ezt nem hittem volna.

2017. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!