Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgéppel...

Okrwdw kérdése:

Milyen fényképezőgéppel érdemes indulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutyatenyésztéssel foglalkozunk, szinte minden héten kiállitásra járunk. Folyamatosan fotózunj, így szükségünk lenne egy jó gépre, mert telefonnal sajnos elég gáz, nem lehet minőségi képeket késziteni.


Abszolút teljesen laikus vagyok a témában. Tudnátok olyan gépet ajánlani ami erre a célra megfelel (főleg mozgó, futó kutyákat fotóznék), és könnyen kezelhető egy kezdőnek is? Nem szeretnék sok százezret költeni, egy erős hobbikategóriás gép tökéletesen megtenné!


Mit ajánlanátok, illetve megköszönném ha megírnátok azt is, hogy amit javasoltok milyen árkategóriában mozog.


Köszönöm!


2017. aug. 31. 12:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elfelejtetted megírni, hogy mi a max. összeg amtit rászánsz. Nem mindíg találkozik az igényszint és az anyagi lehetőség.
2017. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sajnos mint kívülálló ötletem sincs mennyibe kerül egy valamire való gép :D Mondhatom, hogy 50 ezer forintot ha közben ennyiért levegőt nem kapok :)


Ezért próbálnám úgy megközelíteni, hogy egy erős hobbikategóriás gép.

2017. aug. 31. 12:26
 3/15 anonim ***** válasza:
Huh, hát ennyiért nagyon rosszakat kapni (újonnan). Én neked a Panasonic fz1000-ret ajánlom /esetleg fz300-at/. Könnyű kezelni, és a képminőség jó. Bár ezek az 50ezertől messze vannak.
2017. aug. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
50 ezerért már kapsz egy használható külső rendszervakut.
2017. aug. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Gyerekek, szövegértés :D Ezért jeleztem, hogy nem tudok árkategóriát írni, mert én is ezt kérdezem tőletek :D Megnéztem a Panasonic gépeket 150-200 körül mozognak. Egy egy kezdő gépnek minősül fotós körökben?
2017. aug. 31. 19:17
 6/15 anonim ***** válasza:

Én annyira nem értek hozzá de ez hátha segít.

[link]

Itt le van írva minden ami állat fotózáshoz kell.

[link]

Itt pedig egy lista alacsony költségvetéshez.

2017. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Újonnan kategóriában igen, kezdő gépnek minősül. Ha komolyabban érdekel (értsd: nem csak az automatikára bíznád) akkor csak a váz kerülne ennyibe, egy objektív (ami neked megfelel) még ennyibe. Ezek a Panasonicok bridgek azaz nem cserélhetőek, de próbálják azt a minőséget utánozni. Belépő szintű gép.
2017. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%

Nem szeretnék senkit megsérteni de megfogok úgy érzem! Tömegével jönnek az ilyen kérdések havonta! A fotózás egy szakma! Az, hogy milyen gép van a kezedben majdnem teljesen mindegy, mivel nem értesz hozzá!

Számtalan videó van a neten arról, hogy milyen fotókat csináltak méregdrága gépekkel amatőrök! Sokszor rosszabb az eredmény mint egy telefonos fotónál!

Készítettek gépcserés videót is. A srác kezébe adtak egy sport eseményen egy nagyjából 3millió HUF-os felszerelést, - fotós pedig kapott egy telefont. Lehet tippelni mi volt az eredmény!


Egy szónak is száz a vége, ki kell találni mit szeretne, mivel szeretné és mennyiért az ember! De nem gondolom, hogy kutya kiállítást fotózni, saját részre, komolyabb felszerelést igényelne mint egy normális telefon.

2017. szept. 1. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én pl. egy Olympus E-PL7 vagy Panasonic DMC-FZ7-et ajánlanék, esetleg a Sony alpha5000-et, ezek mind 100-120 ezer környékén vannak, de véleményem szerint nem tudnak kevesebbet egy belépő dslr-nél, kisebbek, a zajt bírják, és már auto módban is használható képeket készítenek, amik tuti jobbak a fentebb említett Panasonic gépekétől... Ha tehetném, én is az általam említett gépek közül szereznék be egyet, a dslr gépem már azért nagynak, nehézkesnek bizonyul, és régi is.
2017. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ebben teljesen egyetértek veled, hogy ez egy szakma! Nyilván sosem fogok olyan képeket késziteni semmivel mint egy profi :)

Viszont eddig megfizettem a profi fotóst, gyönyörű képeket csinált, itt a környéken! Ugyanakkor nem rángathatom el őt, hogy utazzon velünk 1000 kilométert és fotózzon a kiállitáson :D


Mivel főleg külföldre adunk el kölyköt, így nincs rá lehetőség, hogy élőben megtekintsék, csak a képek alapján választanak a gazdik. Ezért nekünk is tartani kell a lépést. Ez pedig telefonról nem megy. Talán hosszútávon célszerű lenne beletanulni a fotózásba amennyire lehet mint telefonról fotózni, vagy kifizetni a világ összes pénzét egy fotósnak. Én igy gondolkozok.


Köszönöm mindnekinek a hasznos válaszokat!

2017. szept. 1. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!