Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik Canon tükörreflexes...

Melyik Canon tükörreflexes fényképezőgépbe érdemes most nagyobb összeget belefektetni?

Figyelt kérdés

A kitben (18-55-ös és 75-300-as obikkal) vásárolt EOS 700D-met szeretném leváltani, lehetőleg úgy, hogy az objektíveket továbbra is tudjam használni. A két obi mellett van még egy 50mm f1.8-ös fixem is.


Mely vázakat ajánlanátok?


2017. szept. 14. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Új vagy használt? Mennyi a kereted? Miért váltanàl, mi hiányzik?
2017. szept. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Buta kérdés.


Befektetni nem érdemes fényképezőgépbe. Ez nem egy befektetés.


Vásárolnod pedig nem az én igényeim alapján kéne, hanem a sajátjaid alapján. Nyilván tisztábanvagy vele, miért akarod a régit lecserélni. Mik azok a funkciók, amik hiányoznak, de szükséged lenne rájuk. Na ez alapján válassz.

2017. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es, igen, plusz ha felmerül az a kérdés, hogy tudja-e majd tovább használni a jelenlegi obikat = a kérdező full laikus = nincs szüksége jobb vázra.
2017. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amit nem tudsz megoldani a mostani gépeddel, azt jobb géppel sem fogod megoldani. Ha nagyon a határokat feszegetnéd, akkor meg nem akarnád a 18-55-ös obit megtartani például.

Jók voltak az első felvetések. Válaszold meg, hogy mi hiányzik. Mi az, amire nem elég a mostani géped? Mely korlátait érted el?

Az objektívparkod bővítsd inkább minőségibb darabokkal.

A Canon ettől feljebb kategorizált gépeit szerintem akkor érdemes megvenni, ha

1. Bőven van rá pénzed, és igazából nem számít, mire költöd

2. Ha pénzt keresel vele, és előreláthatólag 2 éven belül visszatermeli az árát

Más esetekben nem tudom elképzelni, miért nem elég a 700D.

2017. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Canon 700D szerintem nem egy rossz gép.


Én várnék egy kicsit. Komoly lehetőségeket nem aknázott még ki a fényképezőgép-gyártó ipar.


3 év múlva térnék vissza a dologra.



De addig is vedd sorra hogy mit nem tud a géped amit tudni kéne? Mit akarsz elérni amit ezzel nem lehet? Van e piacon most elérhető áron olyan gép ami azt tudja?


Befektetni akkor érdemes ha megtérül...

2017. szept. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyesekben még él az a sztereotípia, hogy minél drágább gépem van, annál "profibb" vagyok.


Az én olvasatomban, ha befektetni akarsz akkor tedd azt, mégpedig a világítástechnikába.

Nem mindig a nagy fényerős fixektől leszünk hű de profik.


A leendő profiknak ajánlom figyelmébe a következő két videót:


[link]


[link]

2017. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fényképezz sokat inkább. Amennyiben neked még megfelelnek a kit obik akkor nem a vázzal van a gond.
2017. szept. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kérdésből nekem az jön le, hogy a legalapvetőbb fogalmakkal sincs tisztában a kérdező és ennek ismeretében én azt mondom, hogy a 700D több, mint tökéletes az ő szintjéhez.


Sőt, azt is mondom, hogy komolyabb vázra csak azután érdemes befektetni, miután a kit objektíveit kukázta vagy legalábbis látja, hogy miért nem jók és miben korlátozzák.

2017. szept. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!