Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Régi manuális objektívből ki...

Régi manuális objektívből ki lehet szerelni a lencséket?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy vennék egy régi, rossz obit, de nekem csak a váz, a mechanika kellene, de maradéktalan, működő állapotban. A lencséket ki lehet-e úgy operálni belőle hogy közben a mechanikát ne kelljen túlzottan szétszedni, hogy utána nehogy szétugorjon valami? Egy két vagy max. háromlencsés rendszert akarnék beleimplantálni teleobjektívnek, csak a fun kedvéért. Apropó, gombás lencsékkel sokat már nem lehet kezdeni gondolom, mert belemart?

2017. szept. 18. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A régiekből lehet csak igazán
2017. szept. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván általánosban nem lehet kijelenteni tehát ha veszel egyet előtte érdeklődj!
2017. szept. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogyan szeretnél a kivett lencsékből objektívet építeni? Ez így nem működik. Tegyük fel, hogy kiveszel egy 50-es objektívből lencséket, akkor azzal utána jóformán nem fogsz tudsz semmit csinálni, mert csak úgy fog éles képet adni ha pontosan ugyanúgy szereled össze, mint ahogy az eredeti objektívben is volt. 1cm-rel nagyobb a távolság a lencsék között, akkor már nem ad éles képet. Magyarul ugyanazt az objektívet tudnád csak megépíteni velük, amiből kivetted, de akkor meg mi értelme volt szétszedni?
2017. szept. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Változó, de nem ritkán határozottan fel kell darabolni, ha a lencséket ki akarod bányászni. De ha szétszeded, akkor mi akadálya, hogy egy papíron sorba letedd az alkatrészeket, megszámozva, rajzzal, jegyzettel megspékelve? Aztán ugyanúgy össze is rakhatod.


"csak a fun kedvéért"

Más eredménye nem is nagyon lesz.

2017. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem a lencsék kellenek neki, hanem az üres tubus. Ha jól értem.
2017. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 pontosan, és a saját meglévő lencséimet beletenni, nagyjából belepasszol. Vagy az eredeti lencséket megtakarítani és utána összerakni, használni.


Most vettem egy Tamron 103A-t a már meglévő mellé (csak még bő 1-2 hét mire megérkezik...), annyi hogy elvileg gombás, de annyira nem lényeg, ha sikerül megtakarítani akkor öröm, ha már nagyon szét van marva akkor marad a saját lencsés történet ( [link] annyi hogy az első lencse nem bi hanem plano convex.

Gondoltam arra is hogy egy macro kihuzatot használnék erre a célra, de mivel másra nem használnám, meg nem is terveztem annyit költeni rá, így maradt a zoom obi vázának az ötlete, és még blende is van hozzá.

2017. szept. 19. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!