Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tényleg ennyivel olcsóbbak a...

Tényleg ennyivel olcsóbbak a Canon objektívek, mint a Nikon objektívek?

Figyelt kérdés

Ez a kettő objektív ugyan az? Mármint ugyan az, csak az egyik Nikon, másik Canon gépre. (Bocsi nem értek ezekhez)


Canon: EF 50mm f/1.8 STM 37 ezer Ft

Nikon: AF-S 50mm f/1.8G 70 ezer Ft


Ha jól tudom, ez a kettő tulajdonképpen megegyezik, sőt, ha jól tudom a Canon még jobb is, mert a Canon STM fókusz rendszere az jobb mint a Nikon AF-S rendszere. (ha jól tudom) A Nikon AF-P rendszerével lenne azonos teljesítményű a Canon STM fókusz rendszere (ha jól tudom).


Azért kérdezem, mert ha ezek tényleg ugyan azok, akkor mindenképp Canon gépet vennék, mivel hosszú távon jobban járok vele, hisz sokszor 30-40 ezer Ft különbséggel tudnék objektívet venni.



2017. okt. 3. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Belepislogtam néhány összehasonlításba és egyértelműen a Nikont mondják sokkal jobbnak. A különbség alapján nem ugyanaz a kategória a két obi


https://www.youtube.com/watch?v=c1u4h4PJ52U


amúgy szerintem igaz hogy a Nikon drágább de nem ennyivel

2017. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A Nikon képe egy nagyságrenddel élesebb és kontrasztosabb.
2017. okt. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ttibo ***** válasza:

Olcsóbbak, de nem ennyivel. A két obi nem teljesen egy kategória.


De már megoldódott ez nikon/canon történet. Azt veszel amit akarsz, bármelyiket fel lehet tenni a másikra is, csak megfelelő eszköz kell hozzá.

2017. okt. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha vennék egy Nikon d3300-at, illetve vennék egy Canon objektívet, amit fent említettem, akkor tudnám használni, kompatibilisek lennének?
2017. okt. 4. 14:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Az még lenne a csoda. :)
2017. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát én is ezt mondom, de az előző válaszoló szavaiból ezt vettem ki, vagy rosszúl értettem?
2017. okt. 4. 15:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, honnan veszi, ha sikerült megoldani a feladatot, akkor nagy titokban csinálták. :) Ugye, nem arról van szó, manapság, hogy odarakom - az még csak-csak megoldható, de azért a legtöbb felhasználónak az kevés; hanem arról, hogy kommunikál és parancsot teljesít, blendét és távolságot állít. Szerintem nincs ilyen. Ám nem vagyok tévedhetetlen, emlékszem, 1972-ben is rosszul hittem valamit. :D
2017. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sokmindent lehet! Nyilván ésszerű határok között! F-es bajonettet egy EF-es vázra pl rém egyszerű. A necces megoldásoknál általában az autó fókuszt bukod első körben.

De találkoztam már Nikon - eos adapterrel is!

2017. okt. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Azt veszel amit akarsz, bármelyiket fel lehet tenni a másikra is, csak megfelelő eszköz kell hozzá."


Naja csak egy átalakító kell hozzá rongyos 70ezer HUFért...

2017. okt. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Canon úgy általánosságban olcsóbban kínálja az objektívjeit, ezért van az hogy sok profi fotóst látsz Canon fényképezőgéppel a kezében. Ugyanis Nikonnál egy profi tele objektív 1 milkától kezdődik kb., míg Canonnál megáll durván 600 ezernél.
2017. okt. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!