Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen gépet érdemes vennem?

Milyen gépet érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Csak bridge típussúban gondolkozok, profibbat sajna nem engedhetek meg magamnak. Tanulni tükörreflexesen tanultam, de az offos az ár miatt. [12 alkalmas tanfolyam, egyébként még nagyon kezdő vagyok]

Nagyon sokat olvastam a témában és már teljesen belezavarodtam, úgyhogy inkább személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi.

A legfontosabb szempont, hogy árban maximum 100-120 ezerig mehetek el, de ha már ennyit kiadok érte, nem egy ilyen instagramra jó lesz amatőr gépet szeretnék, hanem olyat, amivel azért profi tájképeket lehet csinálni. A másik szempont ugye ez lenne, hogy elsősorban tájképeket csinálok, ((az, hogy magas ISO-nál is zajmentes legyen, nem számít, 200-ig ha elmegy anélkül, bőven elég, bár ha jól tudom nem is számíthatok kompakt gépnél másra. ))

Köszönöm előre is a tippeket.



2017. okt. 16. 17:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A használt árak általában azért jóval alacsonyabbak, mert a vázak nagyon hamar elavulnak. Néhány éven belül akár több modellel is frissítik a gyártók a szériáikat, és ha a kettővel ezelőttiben nem volt 78 pontos autofókusz, csak 49 pontos, az már értékvesztésnek számít:) Az objektívek valamivel értékállóbbak szoktak lenni (az optika törvényei stabilabbak, mint a digitális fejlesztések), ezeket használtan is lehet méregdrágán kapni.

Én konkrétan a nagy közösségi oldal F.A.V. kezdetű csoportját javaslom, itt minden hirdetéshez kötelező megadni a részletes leírást, szériaszámot, vázak esetén expószámot is - kisebb eséllyel futsz bele átverésbe, lopott áruba, mint más fórumokon.

2017. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És mondjuk mi számít ideálisnak? Expószámban például hány ezer kép pl, ami még azért elfogadható egy használt gépnél?
2017. okt. 18. 14:24
 13/14 anonim ***** válasza:

ahogy az autó, a fényképezőgép is csak töredékét éri használtan, már attól a pillanattól, hogy kiléptél vele a boltból. persze állapot, minőség és érték függő minden.


használtan sok esetben lehet szinte teljesen újszerű állapotú gépet (pláne obit) venni, mert sokan pont a kihasználatlanság miatt adják el. olyan is van, hogy valaki tévedésből vette, vagy ajándékba kapta, de nem kell neki (főleg karácsony után sok az ilyen). van akinek már nem jut ideje fotózni, túl nagy a DSLR és MILC-re vagy mobilra váltanak helyette, mert azt el is viszik, nem hagyják otthon a méret miatt. aki meg agyonhasználja, annak látszik is a portékáján és mégolcsóbban adja miatta.


ha valami gyanús, nem szimpatikus, akkor meg ne vedd meg, mert ha rossz érzésed van, megbánhatod és ha beigazolódik, akkor csak magad hibáztatod, hogy miért nem hallgattál a megérzésedre. ha mindig meghátrálsz, akkor nem neked való a használt piac. viszont, ha bevállalod, nagyon jó vételeket is lehet találni.


a már említett FB csoport és az Index Adok-veszek fórumai (gyártónként vannak külön fórumok) is elég jó helyek, meg van egy kimondottan ezzel foglalkozó fotoapro.com oldal is, de a szokásos apróhirdetés oldalakon is lehet találni gépeket, bár én ezeket még sosem próbáltam, csak a többit...

2017. okt. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ezeket még érdemes átolvasni:


[link]


[link]


[link]

2017. okt. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!