Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet válasszak?

Milyen fényképezőgépet válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lenne egy kérdésem: Véleményetek szerint milyen fényképező érné meg 20-30 ezer forint között? Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy ennyi pénzért nem profi gépet kapok, de hétköznapi használatra nekem a kompakt elég lenne.


Főként a Nikon Coolpix A10-ben és a Sony Cyber-shot DSC-W800-ban gondolkoztam, de kíváncsi lennék arra, hogy ti mit ajánlotok.

Ha esetleg a fent említett modellek közül van valakinek olyanja, az meg van elégedve vele, vagy sem?


(Kérem, hogy csak az írjon választ, aki nem trollkodni jött ide. Köszönöm a megértést!)


A megtisztelő válaszokat előre is köszönöm!



2017. okt. 23. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van egy legalább középkategóriás telefonod, akkor egyiket sem, ha nincs akkor meg inkább a Sony, mert annak rendes aksija van, nem kell mindig elemekre költeni.
2017. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Jelenleg egy Huawei P8 Liteom van, véleményem szerint fényképezésre jó.
2017. okt. 23. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem mi jövünk ide trollkodni, hanem akik ilyet kérdeznek. Ami kb. 80-100 ezer alatt van, az nem fényképező... és még van ami fölötte sem az.
2017. okt. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha 1/2,3"-os kompaktot vagy bridge-et akarsz, akkor vagy van pénzed egy Leica optikás Panasonic-ra vagy használd a telefonodat.
2017. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én már próbáltam egy ezeknél jóval drágább Canon bridge-et és nagyon trágya volt....
2017. okt. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

megoszlanak a vélemények, hogy az olcsóbb fényképezőgép (50e alatt kifejezetten olcsóról, 100 környkékén már kevésbé olcsóról beszélhetünk, az igazán komolyabb gépek 100 felett kezdődnek) vagy egy mobil képminősége a jobb és hogy melyik praktikusabb, jobb váalsztás valakinek. ez részben ugyanolyan hitvita, mint az, hogy melyik gyártó a jobb. próbáld ki mindkettőt azonos körülmények közt és döntsd el, melyik mennyivel jobb és hogy megéri-e neked az árkülönbséget.


mindennképpen a mobil fotózás mellett szól, hogy még ha csak telefon méretű is a fényképezőgép és semmivel sem nagyobb/nehezebb, akkor is egy külön doboz, külön kell tölteni, külön kell cipelni, foglalkozni vele és ez plussz teher a telefon mellett, amit egyébként is mindig magaddal hordasz. szóval sokan pont a fényképezőgépet hagyják mindig otthon, mert "most nincs kedvem ezt is cipelni", "elfelejtettem feltölteni", "úgyis csak sétálni megyek, most nem akarok annyit fotózni". ha te nem ilyen vagy, nem zavar, hogy plusz egy dolgot cipelsz, úgy érzed, hogy többet kapsz tőle, mint a mobiltól, akkor vegyél fényképezőgépet. olyat, aminek a tudása és minősége megfelel neked.


a döntés és a szempontok kialakításának felelőssége viszont a tiéd. neked kell tudni, hogy mire és hogyan akarod használni, mire van szükséged és mi mennyit ér meg neked. hogy minek mennyire jó (és főleg számodra megfelelő) a minősége, azt meg ellenőrizd le és döntsd el, hogy neked mi felel meg jobban. végső soron úgyis neked kell megfelelnie, nem nekünk, szóval a te véleményed a döntő, nem a miénk!

2017. okt. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A külön fényképező mellett az szólhat, hogy a telefonodat jóval hamarabb kell lecserélni (megdöglik az oprendszer a gyakori telepítgetéstől, lassul a gép, ellustul a memória), illetve az én tapasztalataim alapján fizikailag is gyorsabban leamortizálódik egy mobil.
2017. okt. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!