Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

És igen. Én is beállok a sorba és megkérdezem idegen emberektől, hogy Milyen fényképezőgépet vegyek ugyanbiza.Viszont van pár dolog ami miatt nem kapom azt a ,,kincset" amire vágyok...

Első sorban nekem már van egy kompakt gépem, ami Nikon. De ezután bátran kipróbálnék egy Canont is ha úgy van. De nálam a legjobb azt hiszem a Nikon marad. Egy olyan gépet keresek, amin lehet váltani az obiektívet. Ez fő pont, viszont a tükörreflexről másak a véleményeim. Rengeteg cikket olvastam arról, hogy 2 év múlva szó szerint ki fog menni a divatból a tükörreflex. Ti erről mit gondoltok? Tudtok ajánlani olyan kincseket amik nem olyan drágák, szinte profik mégis hobbiszinten elsőosztályú? Legyen inkább Nikon vagy Canon.


2017. nov. 5. 08:00
 1/6 A kérdező kommentje:
Jaj és lehetőleg haladja meg a 20 mp. Én nézegettem a Nikon 1 J5-öt. Erről vélemény?
2017. nov. 5. 08:02
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem direkt a kérdésre válaszolok, csak pár felvetésre:

1. Nem tudom, hol olvastál ilyet, de hogy 2 év múlva temetni kellene a DSLR-eket, az hülyeség. Minden esély meg van rá, hogy a MILC-ek átvegyék az uralmat a DSLR-ektől, de ez nem fog egyik napról a másikra bekövetkezni. A valóságban senkinek nincs kristálygömbje. Az is lehet, hogy a két kategória a jövőben békésen megfér egymás mellett, mert mind a kettőre meg lesz az igény. Ez a sok "2-5 éven belül dobhatjuk ki a DSLR-eket" elmélet szerintem ugyanolyan non sense, mint a másik véglet, miszerint "MILC-et ne vegyél, mert nem kapsz hozzá objektívet"-féle hülyeség. Dehogynem, kapsz hozzá elegendőt, hidd el, körül kell nézni, ha meg nem, még mindig ott az adapter. :)

2. Ha DSLR-t veszel, Canon vagy Nikon, ott ez a két uralkodó van. A MILC-eknél ennél árnyaltabb a helyzet, lévén itt nincs egyértelmű "no. 1.". Ehelyett létrejött egy olyan helyzet, hogy kb. az összes jelentősebb fényképező márka elkezdte megvetni a lábát a MILC-piacon, és inkább itt kezdtek el érvényesülni. Nálam a MILC-ek közül a Lumixok a kedvenceim, de amúgy Sonyról, Fujifilmről stb. is jó véleménnyel vannak az emberek. A Nikon és a Canon mindeközben - érthető módon - a DSLR-t próbálja életben tartani, és szerintem ez még sokáig sikerülni fog nekik ld. fent.

3. Nézz és olvass teszteket, vedd kézbe, próbáld ki egy Media Markt-ban pl., majd a kiszemeltet vedd meg máshol olcsóbban. :)

2017. nov. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4. A megapixeleknek meg nem kellene bedőlni, nem attól lesz jobb a kép. Hidd el, a 16 megapixel vagy kevesebb ugyanúgy elég lesz oda, mint a 24, ha csak nem óriásplakátra tervezel.
2017. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Addig fogják árulni a dslr gépeket amíg megveszik. Ez szimpla közgazdaságtan, kereslet - kínálat.


Az emberek agyába évtizedeken keresztül beleívódott, hogy a dslr gépek a "csúcs" gépek, minden más csak hulladék. Majd ha már ettől a sztereotípiától megszabadul a fogyasztói társadalom, na majd akkor fog leáldozni a dslr gépeknek.

De addig is ott vannak a Sony APS-C szenzoros milcei....

2017. nov. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Divatból ne vegyél tükröset mert tök felesleges!


Csak viszi a pénzed...

2017. nov. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a Lumix és az Olympus milceket is megnézném
2017. nov. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!