Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Biztonságos rendelnem Amazonró...

Biztonságos rendelnem Amazonról? Fix a feltüntetett ár amiért rendelek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék Amazonról rendelni egy Canon fényképezőgépet, amit 999euróért tudnék megvenni, vagyis kb. 300ezer forintért. Ha ezt a terméket itthon Magyarországon szeretném megvenni, akkor a legkedvezőbb áron (ami durván 369ezer forint) tudnám megvenni, így elég szembetűnő az a kb. 70ezer forint különbség, amit megspórolhatnék.


Még soha nem rendeltem külföldi oldalakról, de mivel ilyen nagy összegről van szó, így megszeretnék bizonyosodni néhány információról, és hogy hogyan is zajlik az egész.


Mindenképpen a németországi (amazon.de) vagy az angol (amazon.co.uk) oldalról rendelnék, hiszen ha jól tudom, akkor így nem számolnak fel vámot, mert az Európai Unió tagországaként közös a piac, így nem terhelhetik vámmal (tudomásom szerint), de például ha Amerikából rendelnék, akkor igen.

Emellett pedig az is érdekelne, hogy az itteni 27%-os áfát felszámolnák rá, vagy nem? Mert ha igen, így már akkor Magyarországon is megrendelhetném, hiszen semmivel nem lenne kedvezőbb.


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2017. nov. 24. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ott annyi az r, amennyit kiírnak, a kinti áfát kell megfizesd, nem a hazait. Viszont pont elég, ha egyszer lesz baja a fényképezőnek, a garanciáztatást hogy fogod tudni intézni?
2017. nov. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Áfánál tudtommal az áfakülönbséget rárakják még a termékre. Ha berakod kosárba, akkor rendelés véglegesítés előtt még kiírja, hogy mennyi a végleges ár, amit fizetned kell. Pl. 100 eurós kindle-nél most 106,7 euró lett a végösszeg.
2017. nov. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Országonként eltérő áfát számolnak.

Tehát Magyarország 27%.

2017. nov. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Nem Magyarország áfáját rakják rá te ostoba, ha pl. egy német cég számláz, szerinted hogy az istenbe használhatná a magyar áfakulcsot?!?! Nyilván a németet fogja. Ne írjatok már hasból bődületes hülyeséget.

A kiírt árban pedig BENNE VAN az áfa. Rendeltem már nem 1x, ha 10 euró volt odaírva, akkor 10 eurót fizettem. Kész, pont. Más kérdés, hogy van-e még szállítási költség.

2017. nov. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. Amazon.de oldaláról:


[link]


"In accordance with the laws governing members of the EU, Amazon is obliged to charge VAT on all orders delivered to destinations in member countries of the EU. VAT is charged in accordance with the local legislation in each member state.


The prices on our webside for goods sold by Amazon are displayed in EUR and inclusive of German VAT. However, your final price may differ depending on the actual VAT rate that applies to your order. For orders to other EU countries, the German VAT amount will be deducted and the applicable VAT rate for the destination country will be added."


Kiemelném az alábbi részt:

"For orders to other EU countries, the German VAT amount will be deducted and the applicable VAT rate for the destination country will be added."

Annak aki nem tud angolul: Más EU-s országokban történő rendelések esetén, a Német áfa összege levonódik és az adott országban lévő áfa összege hozzáadódik.


Szóval ahogyan írtam is, a két országban lévő áfa különbségéből adódhat, hogy magasabb a termék ára. Nem vagyok tisztában minden termékkategória áfájával a különböző országokban, lehetséges, hogy egyes termékek esetén ugyanannyi, így nem különbözik a végösszeg.


Ja és köszzönöm a 0%-ot! :)

2017. nov. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4: mielőtt ostobázol nem ártana tájékozódni.


Az internetes kereskedelem alapja az unióban, hogy a célország áfáját kell az eladónak érvényesíteni (az másik kérdés, hogy a kis webshopok sz@rnak bele, de az amazon nem).


A termék ára a német áfával van feltüntetve az amazon.de-n, de mikor kiválasztod a szállítási helyet, akkor pár euroval megugrik az ára azonnal, mert ráteszi a német és a magyar áfa közötti különbséget.


Egyébként ezt magad is egyszerűen kipróbálhatod (ha már olyan ostoba vagy, hogy az angol vagy német szöveget nem tudod elolvasni), beteszel egy 100€-s terméket a kosárba (hogy a postaköltség ne zavarjon be), és Mo-i szállítást kérsz, hiphopp, jön rá még pár euro.

2017. nov. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és havi rendszerességgel rendelek az amazon.de-ről, nem csak osztom az észt az alapján, hogy szerintem hogy működik a világ.
2017. nov. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!