Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Lehet ezzel a fényképezővel...

Lehet ezzel a fényképezővel Time Lapse videófelvételt?

Figyelt kérdés

Fujifilm Finepix s2980 .

Nagyon szeretem, habár nem egy erős gép és érdekelne, hogy tud e Time Lapse videófelvétel .

És érdekelne, hogy maximum 80 ezer forintig, milyen gépet ajánlanátok, ami ,fotópályázatra alkalmas képeket is tud készíteni (mert sajnos az ezzel készített képeket azonnal lepontozzák :( , pedig véleményem szerint szép képek). Számomra fontos lenne a zoom és a szép fókuszálás .


2017. dec. 29. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akármilyen géppel lehet pályázatra alkalmas képet készíteni.

A nevezési díjat -köszönik szépen- mindenhol elfogadják. :)


De ha esélyes is szeretnél lenni akkor igen csak profinak kell lenned egy ilyen géppel a nonfiguratív stílust illetően.


Minden más esetben még a használt kategóriában is kevés a 80ezer HUF. Vagy legalábbis nagyon necces.

2017. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

[link]


Sajnos ezektől jobbat nem nagyot tud én úgy gondolom .

2017. dec. 29. 16:18
 3/11 A kérdező kommentje:
*nagyon
2017. dec. 29. 16:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem akarok senkit megsérteni de ennél sokkal többet ki lehet hozni egy 1/2,3"os gépből.


Mindenesetre a nem túl színvonalas fotóra még rá tesz egy lapáttal az objektív gyenge kontrasztja és életlensége.


Persze lehet hogy minden a fotós hibája volt és én látom rosszul...


Akárhogyan is... ha eséllyel akarsz pályázni akkor fsza obit használsz. Főleg közelikhez!

2017. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

... én nem járok versenyre de ennél sokkal tutibb makrókat lövök :))))



Amúgy rápillantottam a használati utasításra és nincs benne szó time lapse-ról

2017. dec. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat . A kritikákat is fogadom . Vannak már nekem is jobban eltaláltak, de már inkább nem töltöm fel mert felesleges :D .

Szerintetek ez jobban tenné dolgát ? : Panasonic FZ200

2017. dec. 29. 16:49
 7/11 A kérdező kommentje:

Ahogy nézem ez az én igényeimet teljesítené.

https://www.youtube.com/watch?v=9PvZk1VijAQ

2017. dec. 29. 16:57
 8/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy elsőnek a fotózás alapjait kellene elsajátítanod. Nem bántásból, de az általad linkelt kép sok sebből vérzik kezdve a fő téma alulexponáltságtól a kiégett részekig. Az FZ200 amúgy bridge-ek közt jó gép, de nem fogsz belőle sokkal többet kihozni, azért meg felesleges 90k-t kidobni, hogy egy "fokkal jobb" képeket készíts. Sokkal többet számít az, hogy mennyire érdekes maga a téma, amit fotózol. Emiatt lettek lepontozva a képeid, és nem a géped miatt: itt egy gomba, katt, itt egy ösvény, katt, miközben látszólag nem sokat teszel azért, hogy ezek a képek érdekes legyenek, utómunkával sem sokat foglalkozol. Nézd meg első körben azt, hogy mások mit hoznak ki ebből a gépből:

[link]

Utána meg szakirodalom, YouTube-csatornák a fotózás alapjairól. Magyarok közül Budai Petur csatornáját, külföldiek közül meg egy rakás másikat, mondjuk talán Mike Brownie-t tudom így hirtelen ajánlani.

Emellett az utómunkával is érdemes többet foglalkoznod, Lightroom, PhotoShop, Faststone, ezekhez is bőven találsz tippeket.

2017. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6


Bocs ha tudom hogy a te fotód akkor árnyaltabban fogalmazok... :((( Amúgy ez a virág nem rossz témaválasztásnak de a rózsabogár előröl nem biztos hogy OK. Amúgy sokat fotóztam már rózsabogarat, de valahogy sosem lett az igazi. Nehéz megfogni közelről, azt ami messziről szépnek tűnik benne.



Az FZ200as biztosan jobban muzsikálna az objektív miatt, de a lapkája annak sem egy csoda és ha emeled az ISO értéket a blende szűkítés miatt akkor növekedni fog a képzaj, ami szűrés után csökkenti az élességet.

2017. dec. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat . Egyébként a fujit használtan vettem és lehet azért hogy gyárilag ilyen de ha állványról is készítem a képeket a fényképező lcd je szépen mutatja ha pedig felteszem a gépre azonnal látom az elmosódást :/ . Egyszerűen nem képes éles képet készíteni :( .
2017. dec. 29. 21:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!