Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 500D-nél a fotók...

Canon EOS 500D-nél a fotók esetében számít bármit, hogy az SD kártya 90MB/s-t vagy csak 40MB/s-t tudnak, vagy ez csak a videó tekintetében fontos?

Figyelt kérdés

2018. febr. 4. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
A vilagon semmit nem szamit, a kepek a memoriaba kerulnek, onnan tomorito oket jpg-be es irja a kartyara. Ha folyamatosan raw formatumban fotoznal, lehet hogy neha sorozatfelvetelnel megakadna, de szerintem sosem fogod kihasznalni.
2018. febr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
biztos, hogy sorozatfelvétel esetén sem számít? Ezt hogyan tudnám ellenőrizni, tesztelni? Vagy valahol van egy táblázat, amiből kiolvashat?
2018. febr. 4. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Egesz veletlenul nem az olvasasi sebesseget nezegeted...? Csak azert kerdem, mert 90MB/s-t a legjobbak sem tudnak iraskor. Egy 500D-ben egy Class 6-os kartya is megfelelo, de Class 10-bol kb. barmilyet veszel, boven tobbet tud mint a geped. Semmi szukseg az ultragyors es ultradraga U3-as SDXC-t megvenni.
2018. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sorozatfelvételnél számít a gyorsaság. A 25 gigás RAW file-okkal gyorsan betelik a memória és akkor leáll a sorozatlövés
2018. febr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

mármint a belső memória?


na de azt kérdezem, hogy mi a határ sorozatfelvétel esetén, ami még jól jön, de nagyobb sebesség már fölös?

2018. febr. 4. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Az Ultra (Plus) kártyákon lehet ezt nagyon érezni, a szöveg rajtuk félrevezető, a 80 MB/s az a Read Speed (az van az Extreme-nél is, csak annál mellé van rendelve egy Write Speed is). Nem feltétlenül kell sorozat, elég, ha RAW+JPG-re állítod, és sűrűn lősz, akkor is érhet meglepi.

Bárhogy is akarnám értelmezni fentebb írottakat, az biztos, hogy van olyan SD, aminél a Write Speed 90, vagy több. :)

2018. febr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ha sokat és hosszan fotózol (sorozat, vagy nagyon sok külön-külön kép egymás után egy pörgősebb eseménynél) a gyorsabb kártya mindenképpen befolyásolja, hogy mennyire tudsz fényképezni. JPG képeknél kevésbé, RAW képeknél és különösen RAW+JPG képeknél pláne.

a gép úgy működik, hogy van egy belső puffer memória, ebbe kerülnek először a képek és innen kerülnek a kártyára. ha sok képet készítesz, pláne nagyobb helyigénnyel, akkor a puffer memória hamar megtelik és csak utána tudsz tovább fotózni, ha sikerült a puffer memóriából kiírnia a képeket a kártyára és újabb hely szabadul fel a pufferben, ahova mehetnek a képek. ha kellően sokat fotózol, akkor akár teljesen megállhat a géped.

ha gyorsabb a kártyád írási sebessége, akkor a puffer memóriából gyorsabban ki tudja írni a képeket a kártyára, vagyis gyorsabban felszabadul újra annyi hely, hogy tovább tudj fotózni.


típustól függően a puffer memória mérete eltérhet (bár MB-ban megadni szerintem nem szokták, hogy mekkora, csak hogy hány kép fér bele RAW vagy JPG formátumban).

típustól függően a gépbe épített memóriakártya aljzat lehetőségei is eltérhetnek, így előfordulhat, hogy hiába van sokkal gyorsabb kártyád, a gép mégsem képes maximális sebességgel használni a kártyádat. az 500D-t nem ismerem, de kellően alapos kereséssel szerintem találni fogsz erről teszteket.


az 5D mk3 és mk4-nél pl. a CF és az SD aljzat eltérő sebességű és az SD lassabb, így ha ugyanolyan nagy írási sebességű kártyákat teszel bele, az SD-t akkor sem tudod maximális sebességen használni. sajnos nem hiszem, hogy az 500D-be jobb SD aljzatot tettek volna, mint a jóval drágább 5D-kbe, szóval a legdrágább és leggyorsabb kártyákat azért nem biztos, hogy érdemes megvenned, de egy magasabb kategóriájúba mindenképpen érdemes beruházni.

2018. febr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még annyit akartam írni, amit előttem is épp érint a kedves válaszoló, hogy mivel az 500D elég régi gép (bocs :) ), lehet, hogy a mai kártyáknál már nem lesz semmi különbség, mert a gép a korlát. A 2 évvel azelőtt, 2007-ben kiadott 1D-be raktam pár éve különböző kártyákat, később újonnan megjelenő, mindig élvonalbeli Sandiskeket, és a házi teszt, ami abból állt, hogy sorozat kezdetétől (addig nyomtam, amíg megállt), az írásjelző lámpa kialvásáig mértem az időt, gyakorlatilag ugyanazt az eredményt hozta, szóval abba már hiába veszek drága kártyát.
2018. febr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!