Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » IP kamerával hogyan lehetne...

Hubák Feri kérdése:

IP kamerával hogyan lehetne valós időben azonnal "Felhőbe" rögzíteni videót hanggal? Jó lenne ha ingyenes tárhely lenne, de a fizetős se elvetendő ötlet! A Google Drive alkalmas rá?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 1. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz körbe mégegyszer, hogy melyik felhőszolgáltató mit ad ingyen, mit fizetősen.


Mint ahogy nézz utána annak is, hogy az IP kamerák mit szolgáltatnak.


Részemről ismerek olyan telefont, amin nyomógomb sincs pl.

2018. ápr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tudtommal nincs ingyenes, erre a célra szolgáló felhőszolgáltatás. Egyik lehetőség, hogy vagy készítesz, vagy bérelsz egy FTP szervert, és arra rögzítheted a videókat, vagy beéred azzal, hogy emailre küld a kamera képeket, ha mozgást érzékel.

Vagy egy másik lehetőség, hogy a PC-re/NVR-re/DVR-re rögzíted a videókat.

Nekem a pc rögzíti, de ehhez érdemes összerakni vagy venni egy kis fogyasztású mini PC-t. Amúgy bőven megfelel az emailes riasztás. Minden mozgáskor küld 3 képet a kamera, de telefonról haza is tudok nézni bármikor, és telefonnal tudok videót is rögzíteni és fotókat készíteni.

Hanggal csak akkor tudsz rögzíteni, ha van beépített mikrofon, vagy csatlakoztatható házzá, és csatlakoztatsz is hozzá.



Pl. itt lehet FTP szervert bérelni:

[link]

Találsz róla leírást, árakat.

2018. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És jó lett volna, ha leírod a kamera típusát, mert így nem egyszerű megfelelő választ adni. Én azokat a lehetőségeket írtam le, amit egy átlag IP biztonsági kamera tud. Ha a te kamerád nem direkt biztonsági kamera, akkor nem biztos, hogy ezek a lehetőségek rendelkezésedre állnak.
2018. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! A kameráim "3db Sricam SP009" "2db Sricam SP012"

Vagy esetleg egy felvevő jobb lenne? Tudtok valami jó márkát, ami ár-érték arányban jó?

2018. ápr. 1. 10:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Talán egy ilyen jó lehet. Sajnos nem ismerem ezeket az eszközöket, de wiwfis kamerákhoz wifis rögzítő kell, de nem mélyedtem ebbe bele nagyon, úgyhogy nem akarok sok butaságot összehordani itt.

Merevlemez többnyire nem tartozék.

[link]



Esetleg Ebay-en és Aiexpressen is szétnézhetsz, hátha találsz olcsóbban.

2018. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Még ilyesmiben is gondolkozhatsz:

[link]


Max. a HDD-t kicseréled nagyobbra, és már lehet is rögzíteni vele.

2018. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Zzzoli ***** válasza:

Én egy NAS-t használok a kamerákhoz. Azon van egy könyvtár, amit a kamera ftp-n keresztül ér el. Nyilván csak olyan kamera tud oda videó adatfolyamot küldeni, ami ilyenre képes.

A nasoknak is van egyébként megfigyelésre alkalmas applikációjuk, viszont alapból csak 1-2 kamera van licenszelve rá, a többit meg kell venni és ha a nas gyengébb processzorral szerelt, akkor nagyon leterheli.

Wifis kamerákhoz nem kell wifis rögzítő, a kamerák a routerhez csatlakoznak, a rögzítő meg a routerhez.

A kamerákhoz és a rögzítőhöz is kapsz dinamikus dns-t, bármelyket használhatod az összes berendezéshez, csak különféle portokat kell beállítani az eszközöknek és kifordítani azokat.

2018. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítségét! :)
2018. ápr. 2. 20:21
 9/11 anonim válasza:
Nekem is SP012 típusú kamerám van és szeretném megkérdezni a kérdezőtől, hogy sikerült-e végül megoldást találni a problémájára, ha igen, hogyan?
2018. szept. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.
2018. szept. 30. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!