DSLR-rel lehet zoomolni?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés, de sehol se találom, hogy lehet-e DSLR géppel zoomolni.

2018. máj. 2. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Talán mert nem a géppel, hanem az objektívvel kell...
2018. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
A geppel nem, de az objektivvel igen.
2018. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszerre :)
2018. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Persze hogy lehet. Hacsak nem fix objektívvel dolgozol. De csatlakozom az előttem szólókhoz, valóban nem a gép zoomol, hanem az objektív.


Szerintem neked még nem való DSLR, ha ennyire nem vagy tisztában az alapokkal. Úgy éreznéd magad vele, mintha beültettek volna egy repülőgépbe, hogy nesze öcsisajt, vezesd. Előbb egy egyszerűbb kompakt vagy bridge gépet vegyél, azon kísérletezz, tanulj, ismerd meg a korlátokat.

2018. máj. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

ahogy leírták előttem. a DSLR cserélhető objektíves gépet jelent. a zoom az objektív tulajdonsága. DSLR-el akkor lehet zoomolni, ha zoom (hivatalos nevén változtatható gyújtótávolságú) objektívet teszel rá. a legtöbb népszerű objektív ilyen szokott lenni, de a DSLR-ekhez sok fix gyújtótávolságú, vagyis nem zoomos objektív is létezik. attól függ, hogy tudsz-e zoomolni, hogy milyen objektívet teszel rá.


illetve a fix gyújtótávolságú objektívekkel úgy "zoomolsz", hogy lecseréled az objektívet egy másmilyen gyújtótávolságúra. vagy ha ugyanazt az objektvet fent hagyva közelebb mész, ezt szokták a szaknyelvben "lábbal zoomolásnak" csúfolni. a zoomot azért találták fel, hogy ne kelljen cserélgetni az objektíveket. cserébe általában a zoom objektívek felépítése bonyolultabb, az előállításuk drágább, különösen ugyanolyan jó optikai minőséget (és nagy fényerőt) előállítani drága, mint amit fix objektívben könnyebb és olcsóbb.

2018. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Mindennel lehet zoomolni. Egy nagyon speciális fajtáját úgy hívják, hogy lábzoom.
2018. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!