Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért nem lehet össze hasonlít...

Miért nem lehet össze hasonlítani a Nikon és Canon gépeket?

Figyelt kérdés

Tudom darázsfészekbe nyúltam ezzel, de nagyon érdekel ez a téma. Olvastam már olyant, hogy lovat és marhát próbálok összehasonlítani, de miben különböznek ezek a márkák "összehasonlítható" eszközei?

Valaki írna egy pro/kontra leírást?

Kezdő vagyok a témában, így szeretném az alapokat megérteni.


Köszönöm!



2018. ápr. 11. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Össze lehet.


Miért ne lehetne? Azonos kategóriák nagyjából ugyanazt tudják. Vannak Canon fanok és vannak Nikon fanok így nyilván én is le leszek hurrogva hogy nem is van ez így....

2018. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bár szerintem félre értetted a dolgot mert azt úgy érthették hogy a márkákat nem lehet összehasonlítani mert annak tényleg nincs sok értelme...
2018. ápr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szeretnék egy olyan összehasonítást amiben összehasonlítható a képérzékelők-, objektív-, váz technológiai különbsége, ezáltal a két cég fejlettségének és használhatóságának különbsége érdekelne.
2018. ápr. 11. 13:01
 4/13 hellsing71 ***** válasza:
76%

Szerintem simán össze lehet őket hasonlítani. Nem olyan ez, mint a ló kontra marha, inkább mint a lovak között a deres vs. pej. Kinek mi tetszik :)


Ezen az oldalon rengeteg összehasonlító tesztet találhatsz:


[link]


Ja, és vegyél inkább Pentaxot :)

2018. ápr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Már hogyne lehetne össze hasonlítani a Nikon Coolpix A10 és a Canon IXUS 185 gépeket, egyik jobb mint a másik.
2018. ápr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Dehogy lovat és marhát. Gőzmozdonyt és hegedűszólót. Méghozzá a krumplihámozást hatásfokát nézve. Hát hogyan hasonlítod össze a színvilágot például? A Canon kéknek sárgább, mint a Nikon sárgának kékebb?
2018. ápr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan vita, mint a BMW vs. Mercedes vs. Audi.

Ameddig ember lesz a Földön, valaki mindig rágja ezt a gumicsontot.

2018. ápr. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem ezeket :)

Én inkább azt szeretném tudni, hogy melyik miben erősebb. Miben fejlettebb és "használhatóbb" az egyik vagy másik? Ilyenekre szeretnék választ találni :)

2018. ápr. 11. 16:12
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi pénzt szánnál rá, hogy ekkora dilemmában vagy? A kutyusod fényképezéséhez amúgy is teljesen mindegy mit használsz. Meg egyébként is csak a sznobok rágják ezt a csontot.
2018. ápr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bár nekem Lumixom van (kettő is :D), mégis a Nikon sajátos színvilága talán egy fokkal jobban tetszik a Canon-énál. Ill. mindkettőnek több modelljét is kézbe fogtam, és a kettő közül a Nikon jobban "kézre állt", ha már lovas hasonlatokkal élünk, úgy éreztem, na ezt jobban meg tudnám ülni (és most elképzeltem, milyen lehet egy dslr-en lovagolni...). Szóval nem mondanám én se, hogy egyik márka jobb vagy több lenne a másiknál - nyílván vannak kisebb-nagyobb eltérések a technológiában, de még az üzletpolitikában is (az sem utolsó), 99%-ban mégis inkább érzelmi alapú a döntés.
2018. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!