Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet érdemes...

Milyen fényképezőgépet érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Insta képekhez kellene leginkább mert minden ismerösöm általában engem kér meg hogy csináljak róluk képeket és rájöttem hogy egyre jobban érdekel. Tehát portrékhoz és városi/épület fotózáshoz kellene, olyan 100 ezer körüli bridge kamerában gondolkodtam de a márkát és típust nem tudom.

2018. máj. 30. 17:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ember, Jó minőség? Instán? Elolvastad, hogy mit ír? Ld. a hivatalos support oldal: [link]


1080 képpont széles a kép! 566-1350 képpont magas lehet. Minimális szélesség 320 képpont.


Matematika 3. osztály általános iskola 1080x1350=1 458 000 képpont, azaz nincs 1,5 (másfél) megapixel. Na ehhez kell minőség. Bármit csinálsz ennél több képpontod nincs. Hova kell több??? Jó legyen egy jó alapfotó akkor is ha minden irányban 1/3-ra csökkented és akkor 3 képpontból lesz 1, akkor is 13,1 megapixel jön ki. De ehhez már a képfeldolgozáshoz is érteni kell.

Te láttál már közelről digitális képet? Tudod mit jelent az, hogy pixel?

2018. jún. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Rossz az okok-okozati összefüggés.


1. Kizárólag instázni sosem vennék fényképezőgépet.

2. Szemét vagyok, de az ismerősök miatt SEM vennék fényképezőgépet. (Oldják meg maguk.)


Miért veszek fényképezőgépet?

MAGAM miatt.


Van egy csoporttársam, 75ezerFt-os vadonat új bridge gépet vett tavaly. Legszívesebben kivágná a francba. Amúgy mi is. Az oktatóink meg pláne. Iszonyatosan visszahúzza a csajt: hiányzik róla néhány alapbeállítás, nyers képet akkor lát, amikor mi küldünk neki, a képminőség gyatra, az obi gyenge és persze cserélni nem lehet. Egy okostelefon egy jól irányzott kamerával hozza ugyanezt a szintet.


Ha 100 ezer körül keresnék fényképezőgépet, én továbbra is másodkézből vennék régi, de profi tükörreflexes gépet, obiszettel. Évekig dolgoztam ilyen felállásban, nyilván megvannak a maga limitjei:

- alacsonyabb ISO miatt sötétben kevésbé használható

- lassabb záridő, eseményfotózásra már nem ezt vinném

- gyártótól is függ, de pl. a Canon régebbi objektívjei nem kompatibilisek a full frame-es gépekkel (ha esetleg nagyon belejönnél a fotózásba)

Viszont portréra, épületre, kajára, tárgyakra stb. pont nagyon jól használható.


Gondoltam szólok ;)

2018. jún. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!