Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Külföldön, EU-s országban...

Külföldön, EU-s országban (pl. Szlovákia) ha műszaki cikket vásárolok, akkor a garancia csak oda szól?

Figyelt kérdés
Illetve megérheti kimenni és inkább ott megvenni, ha ott 20% az áfa? Viszonylag közel lakok. Vagy ott eleve drágább minden, hiába kisebb az áfa érték?
2018. júl. 1. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Változó és egyedi. A vásárlás helyén érdeklődj.

Van olyan hogy a német Média Markt-ban vett cuccomat itthon kicserélték gariba.

2018. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Műszaki cikkeket meghibásodás esetén általában a szerviz garanciáztatja, a boltnak gyakorlatilag semmi köze nem szokott lenni hozzá, azt leszámítva, hogy ha kéred, akkor intéznek neked futárt. Persze ez a noname kínai termékekre nem vonatkozik.
2018. júl. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor kint vásárolt fényképezőt akkor itthoni márkaszervizbe is lehet vinni? Azt olvastam hogy nem veszik be, csak abban az országban ahol vette az ember.
2018. júl. 2. 06:37
 4/4 anonim ***** válasza:

"Akkor kint vásárolt fényképezőt akkor itthoni márkaszervizbe is lehet vinni?"


Ha a garancia papíron azt olvasod hogy igen, akkor lehet.

Pl. a Sony az hiába minden országban Sony, de országonként különböző. Ezért a vásárlás helyén kell megérdeklődnöd hogy milyen termékgarancia jár a pénzedért. Mert én pl. vettem 5 év world wide warranty-t, és az sem azt jelenti hogy beballagsz a márkaszervízbe és megcsinálják.

Hanem bejelented a panaszod a forgalmazónál és ő fogja megmondani hogy hova viheted vagy hova küldd el.

2018. júl. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!