Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » APS-C szenzorra melyik hozza...

SIDLER22 kérdése:

APS-C szenzorra melyik hozza a nagyobb nagyítást?

Figyelt kérdés

Egy fullframe-es 70-300mm-es objektív

vagy egy Nikon DX-es 70-300mm-es.

Tudom, hogy ki lehet számolni, de rossz vagyok matekból és nem is igazán értem.



2018. júl. 8. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

300 mm = 300 mm.

Döbbenet ez a fényképezés, nem igaz?

2018. júl. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó, de a DX nek kisebb a képalkotása és csak azért kérdeztem, hogy a szenzormérethez hasonlóan nem kell-e szorozni vagy valamit váltani. De köszönöm a kedves választ.
2018. júl. 8. 19:37
 3/12 anonim ***** válasza:

"DX nek kisebb a képalkotása"

Hogy micsoda?


Valószínűleg amikor a fényképezés alapjairól olvasgattál, elkerülte a figyelmedet, hogy az objektíveknek mindig az ekvivalens gyújtótávolságát adjuk meg. Mindegy, milyen bajonett van rajta, mire tekerheted fel, stb. Most már ezt is tudod.

2018. júl. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A bajonettnek mi köze van az egészhez? A DX elege APS-C szenzorokhoz készült. Vagyis kisebb képet vetít mint egy sima. Mi ezzel a probléma?
2018. júl. 8. 20:27
 5/12 anonim ***** válasza:
58%
De a fizikai gyújtótávolsága ugyanúgy 70-300mm, úgyhogy azonos egyéb körülményekkel, ugyanolyan szenzoron pont ugyanolyan nagyítást ad mint egy fullframe 70-300mm-es.
2018. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Na akkor leírom lassabban, mert látom, nem érted.


Koncentrálj.


A "fullframe" 70 milliméteres objektívet, ha cropos vázra teszed, a kisebb szenzor miatt meg kell szoroznod (Nikon esetén) 1,5-tel a gyutávot, hogy megkapd, mekkora gyújtótávolságnak felelne meg az adott képkivágás fullfrémen. Így azt kapod, hogy 70*1,5=105, tehát ha a "fullfrém" 70 mm-es obit cropos vázra teszed, akkora képet kapsz, mintha a ff vázra 105 mm-es obit tennél.


Eddig tudsz követni?


Ha fogsz egy DX-es 70 mm-es obit... Ugyanezt kell tenned. Miért? Azért, mert a 70 mm-es gyújtótávot ugyanúgy fullframe-re kell értelmezni. Az egy dolog, hoyg nem tudod rátenni, mert más a bajonett, vagy rá tudod, de akkor annyira belelóg a tüköraknába az obi vége, hogy szétveri a tükröt - ezért nem teszed fullfrémes vázra. De ettől még ugyanakkora képet rajzolNA, mint a másik.


Éééérted? A 70-300 jelölés az obin mindig Fullframe-re értendő. Tehát két 70-300 objektív mindig pont ugyanolyan képet rajzol - azzal a különbséggel, hogy a DX-es jobban leharapja a sarkait.


Világos? Továbbléphetünk a következő kértdésre, vagy még le is rajzoljam?


Mondjuk nem tudom, miért nekem kell, mikor az internet tele van magyarázó anyaggal, még kezdőknek is, még magyarul is. Képekkel.


Tudom, tudom, épp elromlott a gugli a faluban.

2018. júl. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem KELL neked. Te előtted is leírták már elég világosan. Te csak le akartad írni és ezt elég pofátlan módon tetted meg.
2018. júl. 9. 06:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Emelje fel a kezét az aki még mindig nem érti!

Á , akkor most majd én fogom elmagyarázni a frankót...

Szóval van a fullkrém, na az nem egy májkrém....

Akkor van az ÁPÉ-ES CÉ , az már majdnem májkrém...


A 300 mm = 30 cm = 0,3 m


De addig is amíg a tanyátokra oda ér a gugli, elmondom hogy egy fullkrémes gép az nem egy sisakkamera, az nem való egy Hayabusára...


Esetleg le is rajzoljam???


Max. a busát...

2018. júl. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindkét objektívvel ugyanolyan képkivágást fogsz kapni, a különbség csak annyi, hogy az egyik kirajzolja a FF szenzort, míg a másik nem. Nem ismerem a szóban FF objektívet, de az is elképzelhető, hogy azzal élesebb lesz a kép ASPC-n, mivel csak az objektív közepét használod, maximum ennyi előnye lehet a dolognak.
2018. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na végre valaki válaszolt is!

Köszönöm az utolsónak :)

Vannak még rendes emberek.

2018. júl. 9. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!