Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A 18-55mm-es objektívemmel...

A 18-55mm-es objektívemmel készült képeken kivétel nélkül kiégett pixeleket látok. Mi lehet ez és hogyan tudom ezt kiküszöbölni?

Figyelt kérdés
Októberben vettem meg életem első DSLR gépét, vele egy fix 50mm-es obit és egy 18-55mm-es obit, azonban az utóbbival készült képek mindegyikén bizonyos pontokban kiégett, illetve kék vagy piros foltokat lehet látni. Ha növelem a záridőt, akkor ezek a foltok nagyobbak és világosabbak. Eddig túlságosan nem zavart, mert nem annyira fotóztam sötétben, azonban mostanában kezdi egy kicsit húzni az agyamat, hogy lehet ez nem normális. Mit kéne csinálni ebben az esetben?

2018. aug. 1. 21:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
A kék és piros foltokat úgy hivják, hogy zaj, az a hosszú záridő miatt van. A kiégett fényes pontok pedig a csillagok.
2018. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sötétben zajos lesz a kép, ez természetes.

Fotóz raw-ban, és Adobe Photoshop-pal vagy Lightroom-mal nagyon szépen kilehet tisztítani. A másik lehetőség nagyon drága. Igazán szép éjszakai képekhez egy full frame gép, és egy minőségi, fényerős objektív kell.

2018. aug. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A találgatások helyett sokkal jobb lenne, ha mutatnál példát. A leírásod ugyanis távol áll a szakszerűtől, nagyon nem egyértelmű, mi is a jelenség.
2018. aug. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat ><

A zajjal én is tisztában vagyok, hogy micsoda, azonban ezek a kiégett foltok nem a zaj miatt vannak. Konkrétan egy teljesen sötét, ISO 100-as képen is fehér pöttyök vannak a képen, nem pedig kékpiros foltok mindenfelé.

2018. aug. 2. 00:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha mutatsz egy képet, akkor nem kellene találgatnunk. :)
2018. aug. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert a kiírt kérdésben még kék-piros foltok szerepelnek.


Mutass példát, anélkül nem megy.

Eredeti képet, manipuláció nélül, exif adatokkal.

2018. aug. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szűkebb rekeszállásban a diffrakció is okozhat pöttyöket. Minden blende értéken tapasztalod a jelenséget?
2018. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az objektívkupakot le se vettem, úgy készült ez a kép:

[link]


Emellett sötét körülmények között videózásra is használtam, és ott is kitűnik egy fehér folt:

[link]

2018. aug. 2. 13:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez nekem hotpixelnek tűnik. Szvsz szenzorhibás a géped.
2018. aug. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Teszteld le a 18-50mm-es obit egy másik vázon is a biztonság kedvéért.
2018. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!