Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen "kezdő" dslr-t vegyek?

Milyen "kezdő" dslr-t vegyek?

Figyelt kérdés
Másfél éve használok egy Nikon Coolpix B500-as gépet, nagyon meg vagyok vele elégedve, viszont szeretnék a következő szintre lépni. Milyen dslr-t ajánlotok és mennyi pénzt érdemes rászánni? Makró illetve tájképeket szeretnék készíteni.

2018. aug. 14. 10:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha kezdő vagy, akkor azt mondom, hogy egy alap 18-55mm + 50mm 1.8-as felszereléssel ismerkedj a tükörreflexesek világával. Azután lehet majd továbblépni egy-egy terület felé.


Amúgy én Canonos vagyok, ezért ezeket ajánlom:


- Canon 1300D, 200D, vagy használtan 600D, 700D 70D, 60D, 80D,

- Makróhoz a legolcsóbb, ám minőségben elfogadható egy 50mm f1.8 + közgyűrűsort ajánlok, vagy Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM esetleg SIGMA 105mm f/2.8 EX DG OS HSM


Tájképet kezdetben egy sima 18-55mm-es obival is lehet készíteni, de ha igazán jót szeretnél, akkor Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM vagy

2018. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Ha még valakinek eszébe jut valami, akkor nyugodtan írjon ide. :)
2018. aug. 14. 11:47
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Nekem eszembe jut: hiába vagyok "Canonos" ahogy az előző mondja, böszmeségnek tartom emiatt (csak) a Canont ajánlani.

Ha már Nikont használsz, lehet, hogy kézreállóbb, kényelmesebb lenne egy Nikon dslr menüje.

Az is lehet, hogy pl. a szomszédod / haverod / kisnyulad Sony-t használ, és tud segíteni akár az alapok elsajátításában, akár objektív, vaku, egyéb kölcsönadásával.

Nézd meg, mibe kerül egy új, belépőszintű dslr kitobjektívvel, esetleg egy extra fényerős ötvenmilliméteressel plusz táska, memóriakártya - pont annyi pénzt érdemes rászánni.

Menj be egy nagyobb üzletbe, nézd meg, mi fér bele ebbe a keretbe, tapizd végig mindet, nézd meg a menüt, melyiknek jobb a fogása, melyikhez milyen extrák járnak.

Ezek alapján dönts, ne az alapján, hogy valaki Canonos.

2018. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

"Nekem eszembe jut: hiába vagyok "Canonos" ahogy az előző mondja, böszmeségnek tartom emiatt (csak) a Canont ajánlani."


Nagyon, de nagyon félreértettél. Én nem leszólni akartam a többi márkát és nem vallom azt, hogy csak a Canon a jó.


Én azért ajánlottam Canont, mert azt használom. Mégis mi a fenének reklámozzam a Nkikont, Sonyt, ha életembe nem volt a kezemben és fogalmalm sincs milyen a termékük? Nyilván amit használok, azt fogom ajánlani, pláne ha meg vagyok elégedve vele. A többi márkával nincsen semmi bajom, azok is jók. De én NEM ismerem őket, ezért se ajánlottam.

2018. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
7%

Én pedig pont ezért javasoltam a kérdezőnek, hogy ne ez alapján döntsön.

Talán nem teljesen világos: neked tetszik a Canon, de saját bevallásod szerint nincs viszonyítási alapod.

Én sem azt mondtam, ne vegyen Canont. Azt mondtam, nézze meg a többit is, ne az alapján válasszon, hogy egy ócska anonim weboldalon egy anonim válaszolónak milyen gépe van.

Tessék, lehet ismét lepontozni.

2018. aug. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

# 5


A kérdés így hangzott: MILYEN "kezdő" dslr-t vegyek? "Milyen dslr-t ajánlotok"


Erre én egy konkrét típust ajánlottam. Mégis, mi ebben a rossz? Mi ebben a kivetnivaló? Miért mondjam azt, hogy taperoljon végig egy csomót, meg nyomkodja a menüket, ha én tudok olyan típusokat, mellyel nem lő mellé.


Én olyan gépeket/objektíveket javasoltam, melyekkel biztosan jól jár, ha ezek közül választ egyet. Konkrét típusokkal álltam elő és nem értem, mi ebben a kivetnivaló. Egyszerűen erre irányult a kérdés.


Aztán jössz te és letámadsz, hogy hogy merek Canont javasolni?!?! Ez ennek az oldalnak a lényege, hogy a saját tapasztalatainkat megosszuk.


"ne az alapján válasszon, hogy egy ócska anonim weboldalon egy anonim válaszolónak milyen gépe van."


Kérdem én, akkor ennek az oldalnak mi értelme van? Ennyi erővel egy boltban is érdeklődhetne az eladótól, ha konkrét típusokat szerintend nem lehet ajánlani.

2018. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Sony-t használ, és tud segíteni akár az alapok elsajátításában, akár objektív, vaku, egyéb kölcsönadásával."


Igen, aztán pedig azt fogja tapasztalni, hogy egy mezei 50mm f/1.8 objektív a Sonynál 80 ezer fölött van! 18-55mm f/3.5-5.6 90 ezer stb. Ráadásul objektívek szempontjából sokkal kisebb a lefedettség, kevesebb a választék.


Ezért tartom jobbnak, hogy konkrét típust ajánlunk egy kérdezőnek, mert talán olcsóbban is összerakhatja kezdő dslr felszerelését.

2018. aug. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! Ne vitázzatok miattam. Mind kettőtöknek igaza van, szerintem Nikont fogok venni, mivel eddig is ilyen márkájú gépem volt. ':D Szerencsére van egy rokonom aki fényképész, majd őt is kérdezgetem. Köszönöm a tanácsokat még egyszer!
2018. aug. 15. 10:16
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: szívesen.


Hisztériázó első válaszoló: ne szívd már ennyire mellre. Ha tudom, hoyg ilyen lelki törést okoz, hogy nem nyaltam be a Canonra, akkor külön kitértem volna rá, hogy az milyen jó. Nm értem, miért kell személyed elleni támadásnak felfogni és vérig sértődni, ha megemlítem, hogy vannak más márkák is a piacon. Szar lehet neked, ha ilyen vagy...

2018. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is Canon párti vagyok.

A végeredmény nem a gép márkáján fog múlni.

A helyedben bemennék egy kereskedésbe, kézbevennék néhány gépet, belenéznék a menüjébe.

Elolvasnék néhány tesztet.

Utánéznék az elérhető tartozékok, kiegészítők árának.

A fotóstáska egy pénznyelő!

Lehet, hogy kezdésnek elég lenne egy használt szett.

2018. aug. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!