Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen féynképezőgépet vegyek?...

Dorisz17 kérdése:

Milyen féynképezőgépet vegyek? Illetve érdemes lenne-e Canon Ixus 285 HS egy kezdő "fotósnak"?

Figyelt kérdés

Imádok fotózni, legnagyobb hobbim. Eddig csak okostelefonon fotóztam, de most úgy gondolom, hogy itt az ideje komolyabb gépet venni, mert szeretnék szebb és jobb képeket készíteni. Az ára maximum 80.000 legyen ilyenre gondoltam. Nézegettem a neten nagyon megtetszett a Canon Ixus 285 HS. Az ára nagyon tökéletes nincs vele baj. Az árukeresőn a Media Markt "ajánlata" tetszett meg: CANON IXUS 285 HS lila Essential Kit

Nem tudom, hogy érdemes lenne-e innen és ezt megrendelnem, ezért szeretném a segítségeteket kérni. Ide rakom a linket: [link]

Ha valakinek bármilyen tanácsa, tippe, ötlete van szívesen várom.



2018. jan. 19. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megelégszel azzal, hogy jóformán csak a kompozícióba van beleszólásod akkor válassz magadnak egy kiskompaktot!


Ha van rá 80ezer zseton akkor inkább egy LEICA optikás lumixot ajánlanék...

2018. jan. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt


[link]

2018. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az optikai zommal mindenképpen jobb a telefonnal fotozásnál. valamivel a képminőség is biztosan jobb, de azért túl nagy csodára ne számíts egy kompakt géptől! ezzel igazán fotózni még nem tudsz, mert teljesen automata, nem tudsz beleszólni a fotó beállításaiba.

ennyiért használtan már kapsz egy tükörreflexes gépet is, amivel tényleg el tudsz kezdeni fotózni és akár meg is tanulhatod rendesen.


persze a kérdés, hogy mennyire akarsz komolyan foglalkozni a fotózással. ez a gép nem fotósnak készült, hanem hétköznapi átlagembereknek, akik akarnak fotózgatni. erre neked is tökéletes lesz, remek választás és egy kis minőségi előrelépés a mobil után.

2018. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, szóval ha egy átlag ember mint pl, én csak fotózgatni szeretnék akkor jó a Canon Ixus 285 HS? Így értetted? De azért ezzel birnék szép képeket készíteni?
2018. jan. 20. 15:22
 5/5 anonim ***** válasza:
a szép kép nem a gépen múlik, hanem azon, hogy milyen fotótéma felé fordítod és hogyan komponálod meg a képet. amíg a géped többet tud a fotózásról, mint te, addig szinte mindegy, hogy melyik gépet veszed, nem fogsz nagy különbséget érzékelni köztük. legfeljebb a technikai minőséget, ha egy jobb rajzolatú optikával, nagyobb méretű és érzékenységű szenzorral rendelkező gép képeihez hasonlítod.
2018. jan. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!