Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen gépet vegyek videozáshoz?

Milyen gépet vegyek videozáshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok, már régota szeretnek kamerát venni, szinte csak videozáshoz, sajat magam számára, esetleg késobbiek soran pénzt keresni vele(eskuvoi video, fotozás is!, stb) Viszont nem vagyok jártas benne annyira. A lumix csaladot ismerem, és már régota egy G80-as van kinezve 12-60as objektivvel. Viszont ha már ennyi pénzt áldoznek rá, felmerul bennem nem kapok-e jobbat mondjuk Canon, Sony vagy Nikon márkában. Csak nem tudok semmit az o gépeikrol, nem tudom kovetni a számozásukat. Olyan 250-280ezres árban mik a Lumix megfeleloi ezekben a márkákban?
2018. aug. 22. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Videózáshoz MILC-et vegyél, így a Canon, Nikon DSLR-jei kiesnek.

A Lumix G80 egy nagyon jó videós gép. Nekem egy régebbi G6-om van, de már abba mindent belepakoltak, ami egy kezdő videósnak kell: állítható dinamikatartomány, manuális videó mód, focus peaking (manuális fókusz esetén hasznos), AVCHD, külső mikrofon stb. A G80 már váz stabit is kapott.

De ami leginkább a mikro 4/3 rendszer mellett szól, az a széles objektív kínálat, ha jót akarsz, a 12-60-as mellé szinte rögtön szerezz be egy 25mm-es f1.7 fix obit, nagyon szép képet ad félhomályban is.

Viszont kérdés az, hogy mennyire gondolod komolyan az esküvői videózást. Mert ebben az esetben én egy Sony Alphán is erősen gondolkodnék az APS-C szenzor és így a jobb ISO-tűrés miatt. Cserébe a Sony E objektívek mondjuk elég drágák. Döntened kell. :)

2018. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amit nem értek hogy miért jo ha fix 25os? Gondolom nem ugyanaz ha 12-60ason kb beállitom én is 25osre, viszont akkor mi a kulonbség? Sajnos ezeket nem igazan értem még. Igen, g80-at stabilizátor miatt vennem G7 helyett, viszont kérdéses hogy az megér-e +80ezret.
2018. aug. 22. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyobb fényerő= szebb háttérelmosás, sötétben sokkal jobban használható
2018. aug. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első gépnek kiváló a G7 is, rengeteg pozitívat hallottam róla. Az így megspórolt pénz sem veszne kárba, ugyanis a videózáshoz nem csak váz + objektív kell, hanem egy csomó mindent is bele kell kalkulálni.


Alapból kell legalább 2-3 pótakksi és memóriakártyák.


Egy használható videós állvány (fejjel együtt) kb. 35-40 ezertől kezdődik.


Nem árt, ha van egy monopod vagy egy válltámasz, ha stabil képet szeretnél nagyobb mozgékonyság mellett.


Világításként a minimum egy videólámpa a vakupapucson. Nyilván nem a legszebb eredményt adja, de sokkal jobb, mintha 6400-as ISO-n dolgoznál beltérben.


Hangrögzítéshez egy puskamikrofon erősen ajánlott. Ha lámpával együtt használod, akkor kell egy keret sok menettel, hogy minden ilyesmit felcsavarozhass a gépre.


Állítható ND szűrű objektívre. Szabadtéri videóhoz ijesztően alul értékelt eszköz, pedig kulcsfontosságú.


Még lehetne a végtelenségig sorolni a hasznos kis kütyüket, és részletekbe is durván el lehet veszni, de véleményem szerint ez a minimum, ha kicsit többet szeretnél egy-egy kirándulás megörökítésénél a család számára :) Egy ilyen felszerelés mellett már szabadjára lehet engedni a kreativitást, és gyakorlással és tehetséggel nagyon klassz dolgokat lehet művelni. És nem utolsó sorban dolgozni is el lehet már kezdeni ezzel. Persze megkapod majd az okosoktól, hogy 2 fullframe váz és 2.8-as zoom-ok nélkül egy forintot se legyen képed kérni, de butaságot beszélnek. Senki se milliós felszereléssel kezdi a pályáját (aki meg igen, annak egészségére), viszont aki ismeri a szakmát, az pontosan tudja, hogy mit lehet kihozni a belépő szintből. Amúgy egy olyan világban élünk, ahol rengeteg esküvőn látni, hogy a videós még DV kamerával rögzít (és tényleg pofátlanul magas áron), ennek fényében meg nem tudom miről beszélünk. :)


Még annyi, hogy nem akarlak márka terén jobban megkavarni, de kíváncsi voltál rá, tehát azért még leírom, hogy se a Panasonic, se a MILC (még) nem a videózás atyaúristene. Például a Canon Dual-Pixel AF rendszere szerintem az egyik legkirályabb feature egy videós számára, DSLR-ekre pedig még mindig olcsóbb az objektív és nagyobb a választék - és ha valaki videó mellett fotózni is szeretne, érdemes ezeket a lehetőségeket is megnézni. Ha sok egyszerre ez az infó, ne aggódj, jól jársz a lumix-szal, de ha hajt a kíváncsiság, ne sajnáld az időt arra, hogy utánajárj ezeknek.

2018. aug. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom a hosszu választ 3.!
2018. aug. 25. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!