Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon 80D-hez milyen objektíve...

Barpeeh kérdése:

Canon 80D-hez milyen objektívet ajánlotok videózáshoz? Jelenleg ezeket használom: CANON EF-S 18-55mm és egy CANON EF-S 55-250mm.4m-es szobába kellene pl. videovlog-hoz.

Figyelt kérdés

2018. okt. 17. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdetben vlogoláshoz ez a kettő bőven elég.
2018. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Néha kicsit túl közel vagyunk a kamerához, így nem fér bele minden. :( Valami nagyobb látószögű, de nem zoom objektívre gondoltam, csak nem tudom melyik lenne a leg jobb. És mivel nem olcsó mulatság gondoltam jó lenne egyet venni de a leg megfelelőbbet erre a célra.
2018. okt. 17. 21:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha a 18-55 sem nyújt elég nagy látószöget neked, akkor szóba jöhet a 10-18-asa a Canonnak. Nyilván jobb lenne egy fényerős fix objektív, de azok árban jóval távolabb állnak ettől, és vlogos szórakozáshoz felesleges is lenne - mivel gondolom nem ebből élsz.
2018. okt. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a 18 mm-nél nagyobb látószög általában nem olyan olcsó. ami olcsóbb, az meg általában nem olyan jó minőség. a nagy látószögü objektívek általában elég nagy torzítással is dolgoznak, ami vagy kedvezőtlen, vagy korrigálni kell. persze amikor nélkülözhetetlen, akkor szükség van rá, de nem biztos, hogy érdemes erőltetni, ha nem muszáj.


ha csak a vlogolásnál és csak ennyi a problémád, akkor lehet, hogy jobban jársz a legolcsóbb megoldással: egy kicsit távolabb viszed a kamerát. ehhez nem kell új objektívet venned és ugyanúgy megoldhatja a problémádat.


ha erre nincs lehetőséged, még mindig olcsóbb lehet más helyszínt keresni, mint csak emiatt beruházni egy nagyobb látószögű objlektívbe.

2018. okt. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Nem, sajnos nem ebből élek. :( Van egy Youtube csatornám, és oda szoktam feltölteni a videókat, amiket a kamerával készítek. Az igazság az, hogy nem csak vlog van hanem pl unboxing is. Na itt még közelebb kerülök a kamerához, és ilyenkor kellene egy kicsit "megnyújtani" a szobát. Nem a reklám miatt, de itt a csatorna link-je, láthatod mi is a gondom.

https://www.youtube.com/channel/UCg81mVShQao8I7M2GFzREOw?vie..

2018. okt. 18. 14:43
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Én továbbra is úgy látom, hogy a problémádra a legköltséghatékonyabb megoldás egy Canon 10-18-as.


De.


Belepörgettem egy-egy videóba, és ha meghallgatsz egy tanácsot, akkor én az új objektívre szánt pénzt első körben egy jó (lavalier) mikrofonra fordítanám. Így belepörgetve azt láttam, hogy képileg rendben van a dolog egy ekkora csatornához mérten; éles, jól exponált, látszik, hogy nem egy krumplival készült. A hangminőség viszont fejlesztésre szorul. Sokak szerint - és szerintem is - egy videóban a hang- és képminőség fontossága összehasonlítva 51-49% a hang javára. Ez a különbség dönti el, hogy én kinyomom-e az első 1 percben vagy sem, függetlenül attól, hogy érdekes tartalmilag. Mivel ha igényes a bevilágítás, jó a kompozíció, a kép éles és stabil, akkor egy mobillal is készülhetett felőlem, zavartalanul nézem tovább. Viszont ha a hangzás olyan, mintha a csukott WC ajtó mögül beszélnél hozzám, azt nem biztos, hogy 20-30 percen keresztül bevállalom. Tehát én inkább erre helyezném most a hangsúlyt, főleg, hogy egy új objektív töredék árából már látványos előrelépés lehet.

2018. okt. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia, köszi az értékes tanácsot megint.

Van itthon egy Rode VideoMic Rycote amit kimondottan a kamerához vettem, de talán ha 3x használtam. Nekem kicsit zajosabbnak tűnt a beépített mikrofonnal ellentétben, de a következő videóban megint kipróbálom. Ha az mégis jó, akkor marad, és veszek egy 10-18-as objektívet.

Engedd meg, hogy kérdezzek még valamit.

Az utolsó unboxing videómban (Samsung CHG90) van a háttérben a falon egy Nanoleaf LED lámpa. A videó elején amikor teljes fényerővel világít akkor nem látszanak a színek, majd 10:50-töl fél fényerőnél meg fakók nagyon. Mi az oka, hogy nem tudom az eredeti színeivel rögzíteni a videót? Valamilyen szűrő segítene?

2018. okt. 18. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 Azzal a Rode-dal ilyen távolságból nem hiszem, hogy komoly változás lenne, de persze meg lehet próbálni. Egy jó csiptethető mikrofon lenne a legjobb.


A ledes háttérrel kapcsolatban talán két dolgot tudok mondani:

1. Teljes fényerőnél a probléma ugye az, hogy túlmutat a kamera dinamikatartományán, tehát túl erős a világítás a környezetéhez képest. Ennek eredménye, hogy ezek a részek kiégnek. A dinamikatartomány a gépben adott, a határait úgy lehet kicsit kitolni, ha például úgynevezett semleges képstílust állítasz be a gépre. Ez azt jelenti, hogy kontrasztot, szaturációt leveszed nullára felvételkor. Így persze fakó képet kapsz, de utómunkában percíz színkorrekcióval ez korrigálható, és olyan részek is megmenthetők, amelyek túl sötétek, vagy túl világosak voltak eredetileg.


2. Ennek ellenére lehet, hogy a fél fényerő fog csak segíteni. Lehet, hogy fakóbb, mint valójában, de ezek a dolgok sajnos amúgy sem szoktak kinézni olyan jól felvételen, mint élőben. Persze az sem segít, hogy egy jó adag ellenfényt kap szemből, de azzal meg nem lehet mit tenni. Ha kicsit látványosabbra szeretnéd, a lila árnyalatok szaturációját told meg egy kicsit utólag a jó ízlés határain belül.

2018. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Te egy Úr vagy! Hétvégén kipróbálom, és megosztom majd veled a végeredményt. :)

Üdv Beardman

2018. okt. 18. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!