Mire figyeljek DSLR vétekor?

Figyelt kérdés

Nikon a kiszemeltem egy D3400.

Viszont jöttem megkérdezni hogy mire figyeljek a kamera vásárlásnál?

A egész tetszik a kezelhetősége is, csak találkoztam VR es objektívessel meg simával de valahol meg AF-el.

Most mi mit jelent pontosabban?

A mostani amit nagyon nézek a MédiaMarkt-ban egy 18-105 vr kites.



2018. nov. 6. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ma nincs megfelelő fényképezőgép a piacon


(pláne, ha ár/érték arányt ugye hozzávesszük

hogyha a kompakt/bridge kategóriában is nézelődünk, meg főleg)


kivéve tán a professzionális kategóriát (de a közepes DSLR-eket is butítják, nemhogy a belépő szintűeket)


fentinél például nincs vakuszinkron csatlakozó, nincs távkioldó, meg ami már-már általános lett, nincsenek tekerők se, mikkel pillanatok alatt be lehetne állítani ezt-azt, csak gombok


Eljutunk oda is, hogy a belépő szintű DSLR-eken nem lesz B záridő és manuális záridőt is max 4 másodpercig lehet állítani (kompaktoknál már itt tartunk...)

2018. nov. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

VR Vibration Reduction azaz képstabilizátoros.


Egy kis gyorstalpaló: [link]


Ha tetszik, akkor vedd meg. Ha komolyabban fogsz fotózni, akkor úgy is váltani fogsz. Viszont addigra tudod, hogy mire lesz szükséged. "Tanuló gépnek" szerintem bármelyik váz megteszi.



(Távkioldó? Extra beruházás nélkül "elsütöm" a gépet egy telefonnal vagy tablettel.)

2018. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

" nincsenek tekerők se, mikkel pillanatok alatt be lehetne állítani ezt-azt, csak gombok"


Van rajta "tekerő", csak nem ott ahol a 'nagyoknál'.

2018. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minek vakuszinkron csatlakozó? Dedikált vakuk vannak, lehet azokat használni.
2018. nov. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Dedikált vakuk vannak, lehet azokat használni."


Na igen. Ráadásul egy kezdő nem egyből stúdióval fog kezdeni vaku hegyekkel. Örülünk, hogy az alapokat meg tudjuk tanulni.

2018. nov. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A D3200-hoz is van távkioldó. Azonnali és és késleltetett is. A 33-ashoz és a 34-eshez is van.


A 18-105 kit obi meg elég jó ajánlatnak tűnik belépő szinten. Nyilván 105-nél már nem lesz akkora fényerő, de turista objektívnek, várost fotózni és kültérben portrézni szvsz tökéletes.

2018. nov. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

T. tegnap 14:49-es hozzászóló!


Többes számban írtam a tekerőket, amiket lehagynak egyre inkább a DSLR gépekről és csupán egyet hagynak meg, mikor kettő kéne, ha bazigyorsan akarok fullmanuális módban fotózni, mert én úgy szeretek és sok mindent igazán csak úgy lehet...


kompakt és bridge gépeknél pedig optikaizoom és megapixel őrület van évek óta... amitől csak szrabbak lesznek


pl. ne mondja nekem valaki, hogy 1-2 centi átmérőjű obinál van értelme 50x-ös optikai zoomnak (((vagy hogy kitartja azt bárki kézből))), vagy hogy milyen torzításai vannak és egyéb problémák... mikor hasonló színvonalú gyártástechnológiával frankóbbat lehetne csinálni, csak nem "50xzoom" lenne a feliratán


De az is, hogy rengeteg mindent software-esen meg lehetne oldani, meg is van oldva, csak direkt kispórolják a kompaktok és a belépő szintű DSLR-ek nagy részéből... pl. - záridőtartomány nagyobb állításának a lehetősége (igen, akarok 30 másodperces, vagy 1 vagy 2 perces záridőt is, mert miért ne, néha jól jönne)

- gyakran szeretnék 50-es ISO-val is, vagy akár az alatt is fotózni (sötétítő előtétlencse nélkül)

- bele van ezekbe építve mindenféle istennyila, wifitől kezdve csomó hlyeség, hát akkor miért ne lehetne a telefonomról távkioldani? - imán írnék androidra akár hangvezérelt programot is, vagy bármit, illetve ugye a bemozdulás miatt is állványról (bár ott 2 másodperces késleltetés és nem mozdul be, deee....)

- stbstb

2018. nov. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ui.: jaaa, nem is tudom melyik belépő DSRL volt, aminél például nem lehetett színhőmérsékletet állítani manuálisan (csak ilyen automata módokon), meg nem lehetett állítani a software-es zajszűrést se, meg nem tudott RAW-ban fotózni...

és ezek nem ritkák

2018. nov. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!