Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy hívják azt a funkciót...

Hogy hívják azt a funkciót amivel állítható, hogy a gép az autófókuszálás során a fókuszálandó pontot a mélységélességi tartomány elejére végére vagy közepére állítsa? (ha létezi egyáltalán ilyen)

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Hozzáértésnek hívják, és nem a gép hanem a fotós funkciója.
2018. nov. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

van néhány gépben olyan, hogy tobb fúkusztávolsággal csinál épeket.

focus bracket?

focus shift? talán a neve

taháta ahogy epozició eltölással készít sorozatot, úgy fókoszsorozatot is tud.

2018. nov. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

#1


Mai technikai színvonalon kézügyesség kérdése megcsinálni. Egyszerűen néhány század másodperccel tovább tartana az automata fókuszálás. Azt én sem tudom hogy megcsinálták e már, de nem csak ember tudja ezt beállítani...


Az átlag gép az első tűréseknek megfelelően éles pontra állít ami ugyebár a élességi sáv egyik széle.

2018. nov. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

folyt.


Megaztán megnézem hogy egy természetfotós pár század másodperc alatt hogyan állítja be az élességi sávot egy gyorsan mozgó témára....


(mondjuk sehogy...)

2018. nov. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Honnan szeded ezt a baromságot?

Fordítva ültök a lovon. Nem az élességi tartomány valamely részére kerül a fókusz, bakker!

A gép fókuszál egy pontra, a körülményektől függ az éles tartomány mérete, de az "elhelyezkedése" állandó, az éles tartomány egy harmada a fókusz síkja előtt, kétharmada pedig mögötte lesz. Ezt nem lehet variálni! Nem is értem, hogy minimális ismeretekkel hogy fordul meg ilyen az ember fejében.

Dehogynem értem: nincsenek még minimális ismeretek sem.


Nem is értem a kérdést sem: mi az, hogy a fókuszálandó pont az éles tartomány elején van? Beállítom élesre a célt, és csak mögötte legyen éles a kép, előtte ne? Mi a fax? Jó, hogy nem azt akarod, hogy a hátad mögött legyen éles, meg előtted harminc centi, közte meg "homályos".

Az éles tartományon belül nincsen olyan, hogy van egy fókuszpont. Éles tartomány van, és kész. Az meg ott lesz, ahova állítod, vagy az automatika állítja.

A focus-stack egy egész más dolog, de az élességállítás ott is ugyanez, csak a több, kis mélységélességű képből később, célszoftverrel egy sokkal nagyobb mélységélességű kép állítható össze.

Édes istenem, mi a cél, a szemre fókuszálsz de a háttérben ugráló gyerek legyen éles?!

2018. nov. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#3: És azt elmondanád nekem hogyan teszed a fókuszpontot a mélységélesség elejére vagy végére? Mert a kérdés erről szólt. Különben én már értelmezni sem tudom ezt, mert a fókuszpont azért fókuszpont, mert ott a legélesebb a kép. Ha ott nem éles, akkor vagy amatőr hibáról van szó (bemozdult exponálás közben) vagy hibás a fókuszrendszer vagy maga az objektív.
2018. nov. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Canonnál az utolsó közölt információk szerint úgy működik, hogy meghatározza, hova kéne állítania, és az állítás tűrése egy depth of focus (ez a szenzornál értendő távolság). Bár ezek nem technikusoknak írott dolgok, de feltételezhetjük, hogy a tűrés pluszmínusz ugyanakkora, tehát ha a számítás pont jó helyre küldi, akkor mindenképpen valahol a kívánalmakon belül áll meg. De, mint Chuck Westfall, a Canon USA barátságos embere (még fórumokon is hozzászólt) hangsúlyozza, ez 100 lövésnél lehet 100 különböző hely.


Aztán van a high precision (Canonnál már csak ezért sem tud igaz lenni, hogy egy helyre áll mindig, mert akkor nem kéne ilyesmi), AF ponthoz, illetve AF szenzor fajtához kötve, amelyik pontossága olyan, hogy a tűrés az egyharmada a fentebbi mezei megoldásnak.


Az 1/3-2/3 eloszlás az csak egy esetben igaz, mikor a a téma távolsága a hiperfokális távolság egyharmada.

2018. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!