Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Objektív valós gyújtótávolsága?

Objektív valós gyújtótávolsága?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok még fotózásba, egy Canon 200D-vel rendelkezem, és obi-t nézek rá, azt már tudom hogy 1,6-al kell szorozni valós értéket megkapjam. Akkor ez azt jelenti hogyha 80mm-en szeretnék fotózni, akkor 50mm-re elég az obit tenni?

2019. jan. 8. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt.
2019. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valós érték az amit annak értelmezel.


Ekvivalens érték már pontosabb meghatározás.

AZ APS-C (Canon) 50mm a FullFrame 80mm-rel ekvivalens.

Azaz ha van egy Canon APS-C 50mm-es objektíved annak a látószöge megegyezik egy FullFrame géphez való 80mm-es obi látószögével.

2019. jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Azaz ha van egy Canon APS-C 50mm-es objektíved annak a látószöge megegyezik egy FullFrame géphez való 80mm-es obi látószögével."

Ez így pont hülyeség, több okból is.


Egyrészt nincs APS-C objektív. Az APS-C egy szenzorméret, inkább mondjuk úgy, hogy APS-C vázra való objektív, amit pl. a Canonnál úgy jelölnek, hogy EF-S.


Másrészt - és ez a fontosabb -, egy ilyen objektívnek a látószöge pontosan megegyezik a nem cropos vázra való objektív látószögével.


Konkrét számokkal: egy elképzelt Canon EF 50 mm és egy elképzelt Canon EF-S 50 mm objektív látószöge pontosan ugyanakkora, a különbség annyi, hogy az EF jelűt felteheted full frame vázra is, míg az EF-S jelűt csak APS-C-re. De az APS-C vázon mindkettőnek ugyanakkora lesz a látószöge (80 mm ekvivalens).

2019. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3


Szerintem aki érteni szeretné azt, hogy mit írtam az érti aki meg okoskodni szeretne az okoskodik.

2019. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tévedsz. Baromságot írtál.
2019. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2019. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az objektív látószöge mindig ugyanakkora, de APS-C gépre tekerve a kisebb szenzor miatt a használt látószöge kisebb.
2019. jan. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!