Szemüveggel milyen fotózni?

Figyelt kérdés

Valamikor a közeljövőben szeretném megvenni az első fényképezőgépemet.mivel szemüveges vagyok (6 dioptria)

Zavaró fotózás közben? Mert gondolom szemüveggel a keresőbe homályosan látsz. Erre van valami megoldás?



2019. jan. 12. 18:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

6 és 8 vagyok

kedves leendő fotós kolléga!

ne parázz rá ennyire!

menj el egy boltba és nézd meg mit látsz!

ha nincs erre lehetőséged, akkor sincs gond! én 30 éve fotózom szemüveggel mindenféle géppel! Hidd el, nem okoz nagy problémát a szemcsi!

Ha nem bízom magadban, akkor kicsit más képkovágással kell készítneni a képet és utómunkával lehet vágni úgy, ahogy szeretnéd.


a téma legyen éles és legyen rajta a képen! a többi ki a f...szt érdekel? :D

2019. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szemüveges vagyok, így két dolgot említenék meg:


1. Ha rácuppansz a keresőre, akkor rajtamarad a gumi nyoma a szemüvegen, így állandóan tisztítani kell.


2. Mivel nem tudsz annyira közel menni a keresőhöz a szemeddel, ezért nem látod be a széleket, mozgatnod kell egy kicsit a fejedet komponáláskor.


A fenti zavaró tényezőkre a megoldás: kontaktlencse!

2019. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Ha lesz lehetőségem akkor vásárlás előtt kipróbálom a dioptria korrekciót rajta."


Lehet, hogy hiányosak az ismereteim, de emlékeim szerint 6 dioptriát egyetlen készülék sem tud korrigálni. De igazából felejtős, mert csak akkor ér valamit a korrekció, ha nem asztigatmikus a látásod (a rosszul látok nagy részének ilyen).

2019. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Canonhoz létezik dioptriás szemkagyló.
2019. jan. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!