Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Körülbelül mennyibe kerül egy...

Körülbelül mennyibe kerül egy működőképes Polaroid 636 fényképezőgép? Mennyit érhet?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 14. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vaterán már van 1000 ft-tól is.
2019. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom milyen árakban vannak neten. Eszmei értéke érdekelne, kb 25 éves lehet ez a típus.
2019. jan. 14. 10:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de sajnos az se sok van neki... Ez nem egy Nikon FM...
2019. jan. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze tudom, de nem a minőségét tekintve gondoltam az eszmei értékét, hanem hogy régi és már nem gyártanak ilyet.
2019. jan. 14. 10:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy régi, még nem lesz sem eszmei sem anyagi értéke, kisfiam.
2019. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na matekozzunk. Ha a Vaterán találsz 1000-5000 forintért, akkor mennyi lehet az eszmei értéke?

Hm. Szóval négyzetre emelem, szinusz alfa plusz pí, az egésznek a köbgyökét felszorzom a gravitációs állandó tangensével. Az annyi mint... 1000-5000 forint. Wow!

Tisztában vagy az "eszmei érték" jelentésével? Olyan dolgoknak az értékét szokás eszmei értékkel megadni, ami pénzzel nem fejezhető ki. Vagy azért, mert olyan ritkaság, vagy azért, mert kereskedelemben nem kapható, ezért nincs is konkrét ára.

Az általad keresett tárgy kapható kereskedelmi forgalomban, és nem is egyedi ritkaság, így az értéke pontosan megegyezik az eszmei értékével.

Ma is tanultál valamit.

2019. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6 csúnyán fogalmazta meg, de kb. az eszmei érték az lehet pénzben mért, lehet felbecsülhetetlen (lásd pl. Gízai piramisok) és emocionális (kötődsz hozzá, neked sokat jelent).


Namost, ez a Polaroid gép már akkoriban sem volt túl népszerű tudtommal, szóval nem felbecsülhetetlen, nem ritkaság. Ha téged emlékek kötnek hozzá, rendben. De azt nem fizetik meg.


Szóval marad a pénzben kifejezett eszmei érték, ami bizony annyi mint amit a neten látsz.


Én pl. fel szoktam fogni a dolgot úgy is, pl. videokamera pont aktuális nálam, Pana SD600 elég komoly gép, legutolsó ismert ára 177 ezer forint. Most ebay-en 40-50 ezerért hozzá lehet jutni, de ennyiből újat mit veszek? Semmi értelmeset. Szóval nekem az értéke az bizony 177 ezer lesz.


De ez megint csak mondom, Polaroid és nem Ernst-Leitz Leica.

2019. jan. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Néztem netes hirdetéseket és nagyjából 8-9 ezer forint minden hirdetőnél ahogy láttam. Csak gondoltam megkérdezem, hogy érdemes e ilyet venni, mert tudom hogy nem mai darab, évek múlva esetleg érhetne valamit. De akkor a tapasztalataitok alapján nem érdemes foglalkozni vele és nem is ér semmit. Elég lett volna ennyit írni körítés nélkül!
2019. jan. 14. 12:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt kellett volna kérdezni.
2019. jan. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A 25 éves Polaroidod használatra már kacat, de még nem értékes matuzsálem. Zsírozd le, tedd fel a padlásra és vedd elő 30 év múlva.
2019. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!