Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik kamera a legjobb a mai...

Melyik kamera a legjobb a mai világban?

Figyelt kérdés
Hallottam már 4k-s kameráról, és mutatták már profi kamerát is. Milyenre mondható hogy ez a mai korszak legjobb kamerája!? Milyen tulajdonságra mondják hogy a legfejlettebb? Legnagyobb tudású, legprofibb képet biztosítja?

2019. febr. 7. 09:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10


Azért jó lenne ha nevén neveznéd azt a kamerát ami tudja a felsorolásaidat, engem nagyon érdekelne.

De segítek olyan kamera nem létezik. Persze álmodozni lehet, mindenki olyan kameráról fantáziálgathat amilyenről csak akar. De sajnos, vagy nem sajnos ezek ma még csak fantazmagóriák. De a helyzet ennél jóval egyszerűbb. A felsorolt igényeid, vágyaid abszolút fölösleges dolgok.

Családi gépnek minek is ezek a hiper mega képességek?

Amire szüksége lehet egy hétköznapi amatőr videósnak (fotósnak) azt az FZ1000 tudja.


A fókusz rendszerével sincs baj: "Lineáris motoros fókuszrendszer és DFD technológia.....Ennek eredménye az ultranagy sebességű, kb. 0,08 s-os autufókusz."


Hát, ha neked ez elavult akkor csak gratulálni tudok hozzá!


"A lassítása 1080p-ben csak 100 fps a mai standard 240 helyett"


Na ez még egy akkora baromság mint ide Okinawa. Még hogy standard. Ha, ha, ha....nézz utána nagyon meg fogsz lepődni. Úgy félmilliónál kezdődik a buli a lassítások terén ha a milceket nézzük....A videó kamerákat meg ne is említsük, azokban még hírmondója sincs a lassításnak fél millió alatt. Vagy veszel egy Sony Cyber-Shot DSC-RX100 Mark IV -et és kedvedre szórakozhatsz a lassításokkal, csak hát a 3X-os zoom az nem az én világom...


" 4k-t csak 30 fps-sel tud"


Ház ez is tetszik, igen fórumokon most ettől vannak bezsongva a legtöbben a 4K/60fps-től. Erre vágyik a legtöbb sznob, csak tudnám, hogy minek?, meg hogy mire? is kell ez a hiper képesség?


Sokuknak a 30fps-4K is úgy megfogja a gépét, hogy a fal adja a másikat. Bevetnek mindenféle trükköt, hogy tudják szerkeszteni a Premierben...vagy vesznek hozzá egy erőművet.És akkor máris ott a 60fps-es csoda 4K! Szóval egy 4K/60fps is jól hangzik, de ha mész mondjuk nyaralni akkor vigyél magaddal vagy 3-4db 128GB-os kártyát is mert megsúgom, hogy a 4K/30fps-is "zabálja" a memória kártyákat de a 4K/60fps egyenesen "falja"....:)


Értem én, hogy haladni kell a korral, csak az nem mindegy, hogy ki, vagy kik diktálják a tempót. És azért nem árt az embernek saját magának is feltenni a kérdést, hogy biztos, hogy szükségem van nekem ezekre a fejlesztésekre, biztos, hogy birka módjára nekem is be kell állnom a sorba a többi mögé, vagy mellé?



"1080p/60-at meg csak 28 Mbps-sel"


Megsúgom, hogy én eddig is és ezután is 1080p/AVCHD-24fps vagy MP4-25fps-sel készítem a családi videókat, és csak elvétve 4K-zok, csak módjával.

Azt el tudom mondani, hogy családi videókhoz a 4K-ás 49"-os tévén visszanézve is tökéletes az 1080p felbontás.


Tudom, hogy fórumokon sokan igénylik az 1080p-és videókat 100-200 Mbites bitrátákkal.

Nekem nem hiányzik, a 28 Mbps-es bitráta nagyon is elég ahhoz hogy külső HD tárolókkal győzni tudjam a felvételek tárolását.


a 100-200 Mbit azoknak kell akik utómunkáznak, lásd esküvői videósok, de már náluk is inkább a 4K formátum a nyerő.


Szóval summa summárum, az FZ1000 bár 5 éves gép , de még ma is megállja a helyét az amatőr videósok(fotósok!)körében, és a 175ezer forintos ára(MediaMarkt) még mindig nem sok érte, és egy nagyon jó vétel!

2019. jún. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!