Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Micro 4/3 fényképezőn van...

Micro 4/3 fényképezőn van értelme a speedbooster-nek?

Figyelt kérdés
Pl. egy 50mm f1.8 obi 71mm ~f1.3-nek megfelelő lesz tőle (50x2x0.71). Gyakorlati haszna videózáson kívül? Pl. közelképeknél, természetfotóknál, esküvői képeknél van előnye, értelme? 30 ezer forint lenne egy Viltrox kínából rendelve... Meg még egy mondjuk Canon 50mm 1.8, még vagy 20 ezer, akkor már inkább egy aps-c váz, 50mm 1.4 obi...
2019. márc. 3. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
meg is győzted magad!
2019. márc. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kb. 1 éve én is körbejártam ezt a témát. Hónapokig gyűjtöttem az infókat róla és arra a következtetésre jutottam, hogy van értelme csak nem éri meg. (szerintem)


A 30-40 ezer forintos speedboosterek minősége kétséges. Tehát lehet, hogy kb annyit fog rontani az élességen mint amennyit nyersz a kép lekicsinyítésével. Igaz fényerő valszeg jelentősen jobb lesz és hát ezért híjják speedboosternak.... 150 ezer körül vannak a tuti cuccok.


De térjünk vissza a 30-40 ezres kategóriára: megveszed 40ezerért az adaptert + 60-80ezerért egy minőségi manuális Canon obit, akkor már 100-120ezernél tartasz és ennyiért meg tudsz venni AF objektíveket kiemelkedő élességgel és 1,7-es fényerővel.


Döntsd el hogy megéri e! Ha mindenáron fényerőt akarsz növelni szűk blende értékeknél akkor megéri. De ennek az ára hogy nincs AF!

2019. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!