Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen bridge fényképezőgépet...

Milyen bridge fényképezőgépet vegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
110000ft-130000ft, új nem használt, fontos a nagy zoom, 5-1cm-es makró, ne kelljen hozzá külön objektív. :)

2019. márc. 30. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
1%
Nekem a FinePix HS50 EXR jött be, de azt már nem gyártják, a többi kritériumnak megfelel. Én Ebayen rendeltem kb százezerért, elvileg használt gyakorlatilag még teljesen új volt amikor elkezdtem használni.
2019. márc. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mit értesz nagy zoom alatt?
2019. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is most készülök venni ebben az árkategóriában. FZ80 és FZ300 között vacilálok.
2019. márc. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A 3-asnak is:

Szerintem ezen kategóriában a nagy zoomosok közül magasan a Panasonic FZ300 a legjobb. Én csak azért nem azt vettem, mert a kis méret nekem fontos (TZ70-em van). Mert az FZ80-nak lehet, hogy sokkal nagyobb a zoomja, de annak a zoomnak a hosszú részét ritka jó fényviszonyokban lehetne csak kihasználni, és akkor sem várható jó képminőség (fényelhajlás, légkör zavaró hatása). Ugyanis minél jobban közelítesz a zoomal, annál rövidebb záridő kell, hogy ne mozdulj be, eközben az FZ80-al (vagy pl. a TZ70-el is) egyre kisebb a max. rekesz, az eredmény, hogy csak magas ISO-n tudsz telefotózni, ekkora érzékelővel meg az nagy zajjal jár. Az FZ300 f/2.8-as rekesze a max. gyújtótávolságon igazi kincs (mondjuk a gép méretén is meglátszik) annak, aki gyakran telefotózik.


Makróban amúgy elég jók ezek a Panasonic-ok az AF makró móddal, ugyanakkor tudni kell, hogy széles látószögben érhető el messze a legnagyobb nagyítás, tehát félős bogarakról nem lehet olyan részletes képet csinálni, mint pl. egy virágról.

2019. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!