Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esküvőfotósnak állni ma még...

Esküvőfotósnak állni ma még megéri?

Figyelt kérdés
Megélni lehetne ebből?Vagy már van elégg az országban?
2019. ápr. 6. 10:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egyébként miért ne adóznál? Nyilvàn kell egy könyvelő aki segít eldönteni, hogy milyen vállalkozási és adózási forma a legjobb ahhoz amit csinálni akarsz, aztán számlázol; adózol és ennyi.
2019. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#9: "Aztán az is ritka, hogy valaki csakis ebből él, mert vagy nem fotós a főállása, vagy nem csak esküvőket fotóz."

Ha nem fotós a főállása, akkor az jelentősen torzítja a képet, mert más tevékenységből van a táppénze (ha az a más főállás mondjuk olyan), és a nyugdíja (ha az a más főállás olyan). Ez nem az én okfejtésem hibája, hanem egy más kiindulási helyzet. Jóindulatúlag azt mondhatnánk, tévedésből pontoztál le. :D

Ha meg nem csak esküvőket fotóz, akkor meg a felszerelés rezsije, aminek csak egy része jelentkezik az esküvőfotós tevékenységénél, torzítja a képet.


#10:200 óra munka összesen egy alkalom? Annyit (sem) dolgozik havonta egy alkalmazott, a havi 300 fixért. Havi 300 költhető fix az kissé sarkosan számolva kétszer annyi bevételből jön ki. Havi 500 órával én is kerestem sokat, az hosszú távon embertelen. Akkor már megint ott vagyunk, ahol a part szakad.

#11:" Egyébként miért ne adóznál?" Ez hogy kerül ide? Én a számításhoz feltételeztem egy esetet (tudom, nehéz ezt követni, de a legkisebb rezsi, legnagyobb kockázat esetét. Aki adózik, annak kevesebb jut a bevételből. A számítás célja nem az erkölcsi hozzáállás meghatározása, hanem egy minta/alap. Ami szerinte nincs benne, azt nem veszi bele, amit szerinte kihagytam, azt beleveszi. Mint ahogy a 70-re sem lepontozni kell, hanem ha több, akkor a számítást felszorozni. Nem hittem volna, hogy az ilyent magyarázni kell.

2019. ápr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Azért azt tedd hozzá, hogy szezonális munkáról beszélünk és a 200 órába beleszámoltam minden munkát egy esküvőre vetítve (a marketingtől a levelezésen és a találkozókon át keresztül a fotózásokon a kb. 100-120 óra utómunkán át az archiválásig). Tény, hogy én különös figyelmet fordítok arra, hogy az anyagnak legyen egy történetmesélő jellege, hogy a képek között legyen kohézió, hogy az utómunka egységes legyen (ezért is fizetnek ennyit a munkámért, teszik át az esküvőt csak miattam és vannak foglalásaim két évre előre). Kevés munka? Nem. Sokszor nehéz? Baromira. A befektett munka és pénz mennyiségéhez képest jól fizet? Nem. Van ami befektetés/profit arányban jobb? Biztosan! Imádom csinálni?Igen. Ehhez kell egyfajta fanatizmus, csak a pénzért nem szabad elkezdeni. Ez a legnagyobb baj az esküvőszakmával. Túl sokan kezdik el azért mert azt hiszik könnyű pénzt, aztán mire rájönnek, hogy mennyire nem az, már késő abbahagyni mert túl sok befektetés van benne. Aztán ezekkel szenvedünk az esküvőkön és ezek rombolják a szakma hírnevét.
2019. ápr. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Én nem a pénz miatt szeretném csinálni!Csak ha rászánom erre az életem akkor másra nem lenne időm nemhogy még egy másodállásra!És valamiből élni is kell!Nem ebből szeretnék meggazdagodni hanem csak egy normális életet élni fotósként!
2019. ápr. 14. 12:40
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyjából 3-5 év mire elkezd profitot termelni a dolog HA elkezd. Ha rá tudsz szánni hárommilliót a felszerelésedre és két évet arra, hogy tanulj, akkor lehet esélyed ha kitartó vagy.
2019. ápr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!