Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit tehetek ilyenkor? Vissza...

Mit tehetek ilyenkor? Vissza kérhetem a pénzem?

Figyelt kérdés

Vásároltam a Mediamarktban egy fényképezőgépet és már másodszorra van szervizben.Az idejük rá 30 nap,de 30 nap már letelt.(március 9.én adtam le a gépet)

Ma felhívtak és mondták hogy ápr 10.én érkezik vissza gép.Én mondtam hogy már túllépték a 30 napot,erre ők azt mondták hogy a szállítási időt azt nem számolják bele,de szerintem ez már csak a rizsa része.

Szerintetek?Vissza kérhetem a pénzt?



2019. ápr. 8. 22:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
57%

Ha megcsinálták, akkor örülj neki.

Ha harmadszor is elromlik, majd kezdd azzal, hogy nem kéred a javítást, hanem elállsz a vásárlási szerződéstől, mivel a javítással jelentős kényelmetlenséget okoznak.

Egyébként sincs ilyen hogy átlépték a 30 napot. Irányelvek és szabályok vannak, hogy ne nyúljon minden a végtelenségig. De mindent pontosan nem lehet beűről betűre leszabályozni.

Tehát örülj, hogy vették a fáradtségot, kijavították. Van ahol simán rámondják hogy leejtetted és buktad a garit egyből.

2019. ápr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Örüljek neki hogy vették a fáradtságot?Szerintem kötelességük ezzel foglalkozni.Ráadásul ez a gép teljesen új(3hónapos)és már majdnem többet volt szervizben mint nálam.Jeleztem is nekik,hogy nagy szükségem van a gépre,mert fotósuliba járok vele ami nem egy olcsó mulatság.
2019. ápr. 8. 22:52
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

bár mosógépről van szó, de nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=_ekSWffIO-Q

én már másodszorra le sem adtam volna szervizbe hanem kértem volna vissza az árát.

a lényeg, hogy verd ki belőlük, hogy cseréljék ki

rámenősnek kell lenni

mond meg, hogy a boltból az első utad a fogyasztóvédelemhez lesz ahol megteszed a bejelentést.

2019. ápr. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Azért elgondolkoztam, hogy fotósuliba jársz és olyan gépet vettél, ami néhány hónap alatt többet volt szervizben, mint akármelyik normális? Milyen márkájú, ha megkérdezhetem? Egy Canon, Nikon vagy akármelyik ismertebb márkával tuti nincs ennyi gond vagy te csinálsz valamit rosszul.
2019. ápr. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Egy Canon gépről van szó.Mindkettő alkalommal más hibával volt szervizben.Első alkalommal a hdmi csatlakozója miatt lett elküldve,mert nem érzékelt semmit,most másodszorra pedig a rendszervaku csatlakozója nem érzékelt rendesen,valamint hiába állítottuk nagy teljesítményre a vakut akkor is sötét képeket készített.Az oktatóm is megnézte a gépet és nem volt jó,szerintem nem velem van a baj hiszen akkor a magyarországi szervizből nem küldték volna el németországba a gépet(akkor mégiscsak van baja).

Sikerült pont egy ilyen bajos gépet választanom sajnos :/

2019. ápr. 9. 21:57
 6/26 anonim ***** válasza:

én még sosem használtam egyik masinámon sem a hdim csatit...

a mostani gépemen azt sem tudom hogy hol van :D

ilyen hibáva simán együtt tudnék élni.


amúgy a vaku be volt kapcsolva? :DDDD


bocs!


mondtam: legyél rámenős és verd a pultot a boltban, hogy rájuk hozod a rontást!

nekik is jobb ha buknak 200k-t egy rossz gép miatt - majd úgyis a gyártóval vagy a forgalmazóval lefocizzák és nem lesz veszteségük minthogy kapjanak egy jó kis ellenőrzést és ott meg kirderüljön valami komolyabb turpisság és kapnak pár misi bírságot.


az ő dolguk, hogy rohangáljanak, nem a tied!


Mikori a gép? ha még elég új, akkor állj el a vásárlástól!

2019. ápr. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

"én már másodszorra le sem adtam volna szervizbe hanem kértem volna vissza az árát."


És mit érsz vele?

2019. ápr. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Igen,be volt kapcsolva a vaku :D

A gép is új (december 10.en vettem)

2019. ápr. 10. 07:10
 9/26 anonim ***** válasza:

Csak mellékesként mondanám, hogy a MediaMarktban simán eladnak bemutatódarabokat is újként.


A bemutatódarabokat meg hetente akár többször is leejtik és úgy bsztatják, ahogyan csak akarják. Rosszabb mintha használtat vennél. És persze mindezt új áron.


Ez a bolt meg az edigital eleve kerülendő.


De ha bármilyen más boltba bemegyek és úgy hozzák az árut hogy látszik rajta hogy ki volt már bontva akkor én abban pillanatban fordulok sarkon.

2019. ápr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Egyrészről én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy a hiba a fényképezőgépben volt (láthatóan nagyon az elején vagy még), másrészről meg én simán elállnék a szerződéstől és visszakérném az árát.
2019. ápr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!