Ha lenne 200k Ft szabad pénzetek, egy 650D 18-135STM-mel, akkor mit tennétek? Cserélnétek a vázat 800D-re vagy vennétek egy Tamron 18-400-ast?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a profik nem ajánlják a nagy átfogású obikat, de abszolút amatőr, kirándulós-családi fotós vagyok. Tegyük fel, hogy a 18-400 képminősége bőven megfelel nekem és inkább a 400mm nyújtotta élményekre vagyok kíváncsi. Ugyanakkor a 650D már öreg, nem tud videóban 60fps-t, nincs HDR videó sem és a videó alatti fókusz sem egy sebességbajnok.

2019. máj. 7. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egy 400/5.6 L-t vennék, ezek az utazózoomok nem jók semmire, pont azt bukod el vele amit nyersz azzal, hogy dSLR-ed van.
2019. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Ha annyira igénytelen lennék, hogy megfelelne egy 18-400 képminősége, akkor inkább vennék valami bridge-t ezerszeres zoommal, a dslr-t eladnám a faszba, és ami marad, elinnám.
2019. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%
ha 2 millám lenne, akkor sem vennék kanont...
2019. máj. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagy átfogású objektívet biztos nem vennék. Minél több mozgó alkatrész, annál több probléma, képminőséggel: vignettálás, kromatikus aberráció - legnagyobb fókusztávolságnál, szal ha kifejezetten "400mm nyújtotta élményekre vagy kíváncsi", magaddal fogsz kicsezni. A másik, amin el lehet gondolkodni az az, hogy a reciprok szabály miatt mit fogsz tudni te kitartani kézből.


A "third party" objektívek ötletéért sem vagyok oda. A mai napig tudnak nagyon csúnya halált halni, szóval ha MUSZÁJ ilyenben gondolkodnod nagyon-nagyon alapos utánajárást ajánlok a típusnak.

2019. máj. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!