Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Normális ez egy fényképezőgépnél?

Normális ez egy fényképezőgépnél?

Figyelt kérdés
Szóval adott egy Panasonic fz80as bridge fényképezőgép. Van pár furcsasága ami nem tudom mióta van. Ilyen pl hogy ha egy napellenzőt ráteszek akkor mindig csak bal oldalt belelóg a képbe (rossz méretű napellenzőt rendeltem nem gyári ). Vagy a másik hogy a lencse elejét ha viszonylag nagyobb erővel megnyomom akkor az objektív egy nagyon picit visszamegy. Azt szeretném kérdezni hogy ezek normálisak e és hagynom kéne amíg működik vagy vigyem el megnezétni. Illetve hogy mi baja lehet? Kérem csak olyanok válaszoljanak akik tudják Hogy mi baja lehet

2019. máj. 7. 23:48
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hozzatennék hogy a gépnek semmi baja nincs. Talán annyi hogy zoomolásnál egy résznél egy nagyon nagyon kicsit recseg de sztem az normális
2019. máj. 7. 23:52
 2/8 anonim ***** válasza:

Az egyik kérdésedre a válasz a kérdésben:

" ha egy napellenzőt ráteszek akkor mindig csak bal oldalt belelóg a képbe (rossz méretű napellenzőt rendeltem nem gyári )." Nyilván mert nem jó a mérete bele lóg a képbe.


A másik: "Lencse elejét ha viszonylag nagyobb erővel megnyomom akkor az objektív egy nagyon picit visszamegy" - átmentem az úthengerrel a fényképezőmön és tönkre ment. Miért nyomkodod viszonylag nagyobb erővel? Nem arra van kitalálva. Bridge gépen (de semmilyen) gépen sem nyomkodjuk az objektívet, nem erre van méretezve. Te mit szólnál ha viszonylag nagyobb erővel nyomkodnánk a szemed? Az is bemenne...

2019. máj. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem érted... Először is. Csak a bal oldalt lóg bele. Szóval csak az egyik oldalon. Ezért gondoltam hogy valami baja van. A viszonylag nagyobb erő meg egy ujjal van. Csak annyit kérdeztem hogy normális e tudom hogy nem kéne nyomkodni viszont lencse tisztítás közben lettem rá figyelmes mikor véletlen egy picit túl erősen nyomtam meg.
2019. máj. 8. 00:02
 4/8 anonim válasza:
100%
Ekkora debil kérdést is rég olvastam.
2019. máj. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"ha egy napellenzőt ráteszek akkor mindig csak bal oldalt belelóg a képbe (rossz méretű napellenzőt rendeltem nem gyári )."

Ez többnyire azért fordul elő, mert a képszenzor általában ferdén van beépítve az olcsó gépekbe, hogy nehogy véletlenül túl jó legyen a képminőség - de hogy nagyon feltűnő se legyen, ezt a lencserendszerrel korrigálják, pontosabban tartják kordában. Viszont ha az ember szándékosan nem a megfelelő napellenzőt teszi fel, lebukik a rendszer. Nem véletlen, hogy minden géphez külön tipus van...


"a lencse elejét ha viszonylag nagyobb erővel megnyomom akkor az objektív egy nagyon picit visszamegy."

Ez viszont komoly hiba. Az objektívnek már enyhe nyomástól is vissza kellene mennie, hiszen elég, ha megnézel egy mosógépet, annak is tudod kézzel szabadon forgatni a dobját. Ha nehezen megy vissza, akkor szorul az elektromotor, ami mozgatja, ilyenkor - hogy ezt leküzdje - sokkal nagyobb áramot vesz fel az akkuból, ami a gyorsabb lemerülés mellett melegedést, extrém esetben az akku felrobbanását is eredményezheti.

A helyedben elvinném szervizbe, legalább az objektívmozgató motor cseréje vagy megolajozása miatt. A napellenzőre csak azt fogják mondani, vegyél gyárit, nem fogják elismerni, hogy ferde a szenzor.

2019. máj. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja én azt hittem hogy baj ha picit visszamegy. De akkor ezek szerint nem? Amúgy ne gondolj nagy nyomásra már egy picire is visszamegy egy kicsit
2019. máj. 8. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő normális, nyugi már!
2019. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké köszi szépen
2019. máj. 11. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!