Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgép rendszere...

Milyen fényképezőgép rendszered van és miért döntöttél az a márka mellett?

Figyelt kérdés
2019. máj. 29. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Canon EOS különféle változatai 2005 óta.


Miért? Nem tudom. Érzés. Volt Nikonom is, ugyanolyan jó, de mégis valahogy "recsegősebb" érzés. Több benne a mechanika, talán azért, meg a képek is valahogy "nyersebbek".

2019. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy 5 éve Canon 20D-t akartam. Aztán rájöttem hogy elavult. Megvettem egy Nikon D60-at kitben olcsón, majd lecseréltem egy Nikon D80-ra. Rájöttem hogy nem lehet adapterezni. Lecseréltem egy Panasonic GF2-re (ezt tudtam olcsón megvenni, ill. videózni is akartam), rájöttem hogy hiányzik a kereső, és hogy nem tud 60 fps videót, továbbá megtetszett a képkivágás funkció, és a 2x crop videózás közben (2x3.6x zoom fullframe-re vetítve veszteségmentesen, kicsit zajosabb), ezért lecseréltem egy Panasonic GH2-re. Ez konkrétan egy videokamera, ami tud fotózni is.


A képkivágás, videóminőség, 60 fps és a dslr szerű fogása miatt esett végül rá a választás. Többi modell mind drágább használtan ami ezeket tudja.


Egyébként annyira nem vagyok márkahű, engem az ár/érték/funkció arány érdekel.


Viszont amennyire az elején Canon-t akartam, most már lehet nem vennék. A sorozatos ERR99 hiba, főleg a 40D-nél, utóbbi időben pedig az elkommerszesedés (4000D nevű rettenet), hát nem tudom...

2019. máj. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A 40D az egy kétes gyártmány volt. Nem az volt az egyetlen Canonéknál. 5D tükör (300D-nél is volt valami tükörbaj), 1DM3 fókuszolás...


Hát, én pontosan tudom, miért vettem Canont 14 éve először, mert a sportfényképezésre akkor azt tartották legjobbnak AF szempontjából (negyvenkettedszer írom le alighanem a mondatot, hogy az olimpiás tömeges fotósképeken szinte csak Canon objektívek voltak az elmúlt 15 évben láthatóak).

2019. máj. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Canon kompaktom volt, megszoktam a menüjét.

DSLR-re váltáskor egyforma eséllyel indult a Nikon és a Canon, de a Nikon menüjében képtelen voltam kiismerni magam, míg a Canonnál egyértelmű volt minden (nem tudom, a Canonos múlt miatt vagy egyszerűen arra áll rá jobban az agyam).

Azóta meg gyűltek a kiegészítők, újabb vázak, és nem volt okom rendszert váltani. A céljaimnak, igényeimnek megfelel.

2019. máj. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Panasonic, micro 4/3.

Félig érzelmi alapú volt a döntésem, de utólag menet közben megtapasztaltam, miért is döntöttem jól:

- milcekhez képest széles objektív-kínálat, elérhető árakon;

- a Panasonic videós feature-jei;

- kis méret, kis súly, dslr-szerű fogás. A kis súlynak lehet örülni egy egész napos természetjárás során, amikor meg rendezvényt fotózok, a kompaktosabb kinézet miatt az emberek nem jönnek zavarba.


Szerintem még sokáig életképes rendszer marad a micro 4/3, részben a filmesek igényei miatt is. Lehet, hogy a kisebb szenzor miatt nem a legalkalmasabb pl. színpadi és koncertfotózáshoz, de a saját felhasználásai igényeimnek bőven megfelel.


Ha nagyon sok pénzem lenne, egy Fujifilm-rendszert is építenék, de a sok pénz mellett ehhez már valahol unatkoznom is kéne. Sajnos ugyanazt az objektívpark + váz kombót, amit a Pana esetében kiépítettem, Fujinál kicsit költségesebben tehetném meg. De nagyon szép gépeik vannak, és a képeik színvilága is anno megfogott.

2019. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aki hobbi szinten fotózik és szerények az anyagi lehetőségei akkor érdemes megfontolni a 4/3 rendszert ami még akár profi szinten is megállja a helyét (mint hogy vannak profi szintű gépei) de lényegesen olcsóbb lehet egy igényes felszerelés mint a DSLR kategóriában.
2019. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!