Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon SX 270 géppel, kb 250...

Canon SX 270 géppel, kb 250 mm-es (vagy nagyobb) gyújtótávolság mellett F3,5-ös rekesz?

Figyelt kérdés
Csakis olyan válaszoljon, akinek ilyen vagy hasonló gépe van, és megtudná nekem nézni, hogy ilyen kombináció elérhető-e... Simlis link, RTFM f@@szságokra nem vagyok kíváncsi!!! Ja és amit kérdezek nincs benne a leírásban sem, és nem fogok 600 ezer fotós-netes oldalt végignézni, engem kizárólag ez érdekel!!!

2014. júl. 5. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Ehhez nem kell tulajnak lenni, a végén még egy olyan kretén fog válaszolni, mint te vagy. Egy kibasszott képet kéne csak megnézni róla, ott van ráírva: F = 3,5-6,8 (zoom eleje/vége). Még az általad olyan harsány pökhendiséggel útált rtfm-re se kéne fanyalognod hülyegyerek, csak egy-két fotósuli oldalt kéne elolvasni, de ez nyilván hiú ábránd. De mivel türelmes gyógypedagógus vagyok, megadom a választ: az általad vágyott paraméter nem fog összejönni arrogáns barátom.
2014. júl. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Először is, pont te szóltál hozzá egy korábban feltett kérdésemhez is, választ nem adtál, csak cigánymódon RTFM-eztél, holott képzeld el, hogy elolvastam, és nem találtam meg a választ a kérdésemre:


[link]


Pont az ilyen hozzászólókat akartam kiszűrni, mint te vagy, mert bunkó, simlis válaszokra nem vagyok kíváncsi, ha tudod válaszolj, ha nem, akkor lépj tovább... ennyire egyszerű a történet!


Hónapok óta fotós oldalakat bújok a neten, olvastam már sok mindenről, de KIFEJEZETTEN ERRŐL NEM!!! Szerinted egy fotós oldalon lefogják írni, amit én kérdeztem? NEM! De ha te mégis tudsz ilyen remek oldalt, akkor segítségemre lehetnél, mert nem lehet mindenki olyan hiper-brutál szuper intelligens, mint amilyen te vagy! Tudod nem professzornak születik az ember, nem úgy születik, hogy kívülről, belülről tisztában lesz a fotózás minden pontjával, hiába is olvas el 10-20 akármennyi oldalt a neten + a manualt!!!


Láttam már több hozzászólásodat, mindenkinek osztod az észt bunkó módon, és egyáltalán nem veszed figyelembe, hogy nem mindenki a te szinteden van fotózás témakörben, ha valaki nem tudja azt, amit te tudsz, akkor már egyből jössz az RTFM-el? Ja mert a manual-book, az Biblia, minden benne van, amit az ember elképzel, csak hogy ez nem így van! Sok minden benne van, de nem minden!


Ha gyógypedagógusként is ennyi türelmed van az emberekhez, akkor rohadtul sajnálom a pácienseidet!


Akkor visszatérnék a szakmai részhez!


Tudom hogy mennyi az objektív fényereje, hidd el hogy láttam a specifikációt, és a képen is láttam, hogy mi van az objektív elejére írva! Nem ez volt a kérdésem!!!


Én azt szerettem volna kérdezni, az volt ezzel a kérdéssel a célom, hogy azt tudjuk hogy F3,5-ös a kezdő fényerő ennél a gépnél, ha zoomolok, akkor nő a rekeszérték, tehát kb 250 mm-es gyújtótávolságnál (kb 10x-es optikai zoom)-nál a rekeszérték automatikusan meg fog nőni, kb F5,0-ra, de mivel a lényeg, hogy 250 mm-nél már kis mélységélességet tudok elérni (Akarok!) így egy portréfotózásnál szeretnék "mosott hátteret", ahhoz meg nem kóser nekem egy F5,0-ös blende!!! Szeretnék akkor is kb F3,5-öt elérni, mivel blende-előválasztóval tudok rekeszértéket módosítani, csak azt nem tudom, hogy ez a gép, ez az objektív engedi-e ilyen esetben radikálisan csökkenteni a blendét, vagy csak felfele engedi húzni a blendeértéket!

Erre voltam kíváncsi!

Fotós oldalon olvastam, hogy ilyen esetben az optikai fényerőt tudom a blendével szűkíteni, csupán az a kérdés, hogy ennél a gépnél, (kompaktnál) ez működik-e, vagy egyáltalán egy 250-300 mm-es telénél milyen rekesz értékeket enged beállítani, ezt csak azt tudja, akinek ilyen vagy hasonló gépe van, vagy nagyon tapasztalt a témakörben, ugyanis nem egy DSLR gépről van szó, nem lehet általánosságban róla beszélni.


Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 6. 10:45
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Kérdező, te pont olyan okos vagy, amilyen kedves. Semennyire. Mondhatnám azt is, hogy olyan buta vagy mint a föld és egy arrogáns barom, de nem teszem, mert még megsértődnél.


De tudod mit? Én segítek neked, mert még zoligyereknél is jobb gyógypedagógus vagyok. NEM. Ennyi a válasz. Ne vesztegesd az idődet tanulásra, ne fecséreld a drága időt utánanézésre, én megmondom neked a tutit: NEM. Ennyi, örülök, hogy segíthettem.

2014. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges ilyen hangnemben előadnod magad, mert olyasmit beszélsz, aminek nincs értelme. Ez a beállítást nem külön a te fényképezőgépedhez találták ki, hanem általában így működik.

Ha megnézted a géped elején a lehetséges rekeszértékeket, akkor már tudod is a választ. És ez általános ismeret, nem kell hozzá, hogy az ember tulajdonosa legyen a gépnek. Ugyanis: minden objektívre rá van írva, hogy milyen fényereje van. A két érték azt mutatja, hogy mi az a maximális rekeszérték, amire a zoom elején és végén képes. Ha neked az van odaírva, hogy f3,5-f5, akkor ha megszakadsz, sem fogsz 250mm-nél 3,5-ös rekeszt beállítani, mert nem lehet. f5-öt bír full zoomon a géped, ennyi.


Ehhez pedig tényleg elég lenne egy olyan oldalt elolvasni a neten, ami az objektívok tulajdonságaival foglalkozik. Mindegy, hogy Canon sx270, vagy nikon, vagy samsung. Ez így működik, ennyit azért ki lehet deríteni, mielőtt itt leoltod az egész társaságot. Ha bunkó módon teszed fel a kérdést, ne is várj óriási segítséget (bár én leírtam neked elég részletesen a választ).

2014. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már végképp nem értelek papa. Le is írod, hogy tudod mit jelent a zoomolásnál a fényerő változás.


"ugyanis nem egy DSLR gépről van szó, nem lehet általánosságban róla beszélni. "

De lehet, ezért nem kell várnod a csodát egy tájékozott tulajtól :)

2014. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És mi az a "simlis link"??
2014. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez tulajnak lenni. Elég megnézni egy termékfotót elölről a gépről. Ott vannak az objektív fizikai adatai:


4,5-90mm 1:3,5-6,8


Fizikai gyújtótávolsága 4,5-90mm, a kis szenzor miatt ebből adódik az ekvivalens 25-500mm. Fényereje 25mm-nél (4,5mm) 1:3,5, 500mm-nél (90mm) 1:6,8, vagyis jelentősen romlik. A rekeszérték a fényerő reciproka.


Ekvivalens 250mm-nél (45mm) tehát kizárt, hogy 1:3,5 maradjon. Az 1:5,0 reális, vagyis ez minimálisan F5,0 rekeszérték. Ennél jobban nem nyitható.

2014. júl. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2014. júl. 7. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!