Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ez a LUMIX DC-TZ200 a képeket...

Ez a LUMIX DC-TZ200 a képeket is mp4 formátumba rögzíti? Nem a videón van a tárcsa mégis mp4-be rögzít, miért?

Figyelt kérdés
Csináltam 2000 nyaralási képet ill. 1 másodperces videót mp4 formátumba, mit thetek? Ki lehetne nyerni belőlük csak jpg képet? És ha lehet a legélesebb időpillanatot?

2019. jún. 8. 09:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Most jól értem? csináltál 2000 1 másodperces videót? Tehát a gép nem jelezte, hogy nem képet csinál?


A tárcsa nem akadt ki a helyéről? És mikor áttekerted videón maradt és te nyomtad neki?

2019. jún. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem videó üzemmódba volt, fénykép üzzemódba volt, és még csak nem is 4K, egyszerűen most sem tudom úgy állítani, hogy ne mp4-be vegyen fel, pedig egyszeri kép üzemód van kiválasztva
2019. jún. 8. 11:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Az akkor valami szoftveres hiba lesz. Nem tudom mekkora felbontásban csinálta a képeket, de nem nézted őket vissza? 2000 képet csak úgy nem csinál meg az ember, hogy egyszer se nézzen rá, vagy nézzen vissza egy képet, hogy elkészült-e, éles-e eléggé, stb...


Próbáltad ki-bekapcsolni, akkut kivenni újra betenni? Tekergetni a módválasztót? Semmi? Ugyanazt csinálja?


Amúgy kivágni a képet a videóból...lehet... videólejátszóban szépen egyenként. De hogy mennyire lesz használható? Azt nem tudom. Főleg, ha kicsi a felbontás. Full HD videóból azért már lehet kinyerni képeket - bár az élességgel lesznek gondok, de telefonon, vagy 10x13-ba előhívva talán használhatóak.


Ha a hiba fennáll, akkor javítás szerintem.

2019. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
visszanéztem néha, de olyan rövid, hogy legtöbbször nem mozog
2019. jún. 8. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Lejátszóprogramot be lehet állítani ismétlésre (loop), mint például a VLC-t is.

Képkockaléptetés / mentés is megoldható vele.

2019. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
automatikusan kéne, nem egyesével
2019. jún. 8. 15:22
 7/8 anonim ***** válasza:

Automatikusan nem fog menni! Mivel mit adnál meg automatikus paraméternek? Egy egy másodperces videóban is minimum 23 de specifikációtól függően 24, 25, 29,97, 30, 60 képkocka lehet. Ebből a halmazból akarsz kivágni egyet, ami élesnek mondható.


Erre nincs megfelelő program.


Amúgy én arra értettem, hogy videón maradt a beállítás, hogy a programválasztó tárcsa nem ugorhatott ki a helyéről és videón maradt a műanyag tekerő alatt? Tudom, kicsi az esély, de egyszerűen nem magyarázható az, hogy 2000 kép helyett kétezer 1mps videó. vagy nincs olyan funkció a fényképezőgépben, hogy mozgó JPG? mert akkor ezek lehet, hogy azok és rossz beállítást használtál? Mert egyes fényképezőgépek, telefonok (pl volt Nokia telefonok) tudtak mozgó JPG-et "fotózni"... Itt nem lehet valami ilyesmiről szó?

2019. jún. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, hogy csúcs vagy. Neked valahol máshol kellene kamatoztatni a tehetségedet.


Volt régen egy kiadvány , az volt a címe 111 mini krimi. Abban voltak ilyen csalafinta esetek mint a Te kérdésed.


A kérdésedre az én megfejtésem az, hogy nem készíthettél 2000 mp4 fájlt mivel ahhoz kétszer kell megnyomni az expo gombot. Márpedig csak az tud 1mp-es videókat rögzíteni aki kétszer nyomja meg azt a gombot amit fotózáshoz elég csak egyszer megnyomni.


Másik dolog amit már előttem is írtak, hogy mindig visszanézzük a kész képeket, és rögtön látszik , ha nem stimmel valami. Más a videó indexképe és más egy fotó index képe. nehéz őket összekeverni mivel a videómnál vannak alul felül fekete csíkok, plusz ott van a kamera ábrája a felső sarokban.


Szóval ez a kérdés is egy látszólag "igazi" kérdés volt....:)

2019. jún. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!