Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Digitális nyomtatás filmes hatás?

Digitális nyomtatás filmes hatás?

Figyelt kérdés

Melyik film szimulációt érdemes használni, vagy képenként változó?


Mostani nyomatok - nem tudom miért - nem keltenek olyan érzelmeket mint régen a filmes géppel készült képek.


Régen egy-egy képet szerettem sokáig nézegetni, minden kicsi részletét, ma már ez másképp van. Most azért mert monitoron már láttam vagy miért, a színei nem olyanok, vagy látszik hogy olyan "digitális" az egész?


2019. júl. 19. 19:05
 1/3 pappgr válasza:
Nem vagyok benne teljesen hogy miről beszélsz, de az megvan hogy azokat a fényképeket amyelyeket filmtekercsről alakítanak ki, teljesen más technológiával készül mint a mai digitális képek amelyek képpontokból állnak, és ha vagy a fényképezőnek vagy a nyomtatónak ( legyen az tintasugaras vagy lézeres) nem elég nagy a felbontása akkon nem lesz jó minősége a kípnek. Ezt zárójelesen jegyzem meg, de digitális képet is ha elviszel egy foto boltba hogy előállítsák jobb lesz mint az otthon kinyomtatott.
2019. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na amiket leírtál azokkal pont tisztában vagyok. :)


Kérdésem akkor máshogy: elérhető-e film szimulációs móddal (Velvia, Provia, Astia, Kokak Chrome stb.) digitális képen, nyomtatásban a filmes hatás? Ne legyen annyira steril digitális a kép.


Hozzátenném, raw-ból konvertálok és bőven (6-tól 12mpx-ig) a minimális felbontás felett szoktam beküldeni a képeket nyomtatásra.

2019. júl. 20. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem abszolút jól látod a helyzetet, a filmeknek más a dinamikatartománya és a színvisszaadása. A digi sokkal jobban közelíti azt, amit a valóságban látsz. És nyilván más a tónusvisszaadása egy karbonnyomatnak vagy akár egy baritpapírnak, is mint modern nyomtatásnak.

(Erről a témáról hosszú könyveket szoktak írni sok árbával, pl. Ansel Adams Photography sorozata)


A NIK collectiont próbáltad már? Ő egy beépülő progi Photoshopba (vagy nézd meg, hogy amit használsz, azzal illeszthető-e), vannak benne analóg sablonok, természetesen testreszabhatóak, de te is módosíthatsz saját kútfőből nagyon sok mindent.

Vagy jöjj a sötét oldalra és fotózz filmre 3:)



"Régen egy-egy képet szerettem sokáig nézegetni, minden kicsi részletét, ma már ez másképp van. Most azért mert monitoron már láttam vagy miért, a színei nem olyanok, vagy látszik hogy olyan "digitális" az egész?"

Egészen biztos vagy benne, hogy nem ROSSZ képeket nézel? :)

2019. júl. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!