Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Első fotózásért mennyit lehet...

Első fotózásért mennyit lehet elkérni?

Figyelt kérdés
Régota érdekel a videózás és fotozás téma, van is egy komolyabb gépen(Lumix G80), és most lehetoségem adodott rá hogy egy szulinapot fotozzak csomo emberrel. Viszont még sosem csinaltam ilyet, nem tudom mennyit lehet elkérni, orabért kérjek és akkor ameddig ott leszek? Plusz aggodok a fotok minosége miatt is, mert sokszor még nem hasznaltam ezt a kamerat és inkabb a videozásra van használva.
2019. júl. 20. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy profi, még nem csináltál ilyet és még aggódsz is a minőség miatt, talán nem kéne pénzt "kérni" érte, főleg nem órabért, mert az aztán nagyon alávág a minőségi munkának. Szerintem fogadd el amit ajánlanak, és örülj, hogy gyakorlási lehetőséged adódott.
2019. júl. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem nem lenne pofám így pénzt kérni. Egyrészt először csinálsz ilyet, magad sem tudod hogy sikerülnek a képek, másrészt gondolom ehetsz-ihatsz, fogyaszthatsz.

Ha adnának, akkor persze elfogadnám.

2019. júl. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát azért három családtag egy órás közreműködésével teljesen jól kideríthető, hogy milyen képeket tud készíteni Alany. A hibákat korrigálni lehet a következő szeánszon.

Ha van még pár nap az eseményig.


Nagy vaku van? Vagy nappali, kerti esemény lesz?

2019. júl. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük a másik oldal szemszögéből:

Egy kezdő fotóstól a kiváló gyakorlási lehetőségért, a több tucat modellért mennyit lehet kérni? Órabérben?

Szerintem örülj, hogy van lehetőséged gyakorolni, mondd meg, hogy nagyon szívesen fotózol ingyen, de nem tudsz semmit garantálni, döntsék el, így is érdekli-e őket, vagy hívnak szakembert. A korrekt hozzáállás után lehet, hogy kapsz valamit, bármit, azt elfogadod, megköszönöd, és mindenki ól járt.

Ha úgy mész oda, hogy megfotózod az eseményt, x forint lesz, aztán egy marék kakit adsz át, lehet, hogy nevet kell változtatnod, ha még valaha fotózni szeretnél.

2019. júl. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazából el kéne dönteni, hogy ki tesz szívességet kinek. Egyrészt azt állítod régóta fotózol, akkor nem kell el bizonytalanod egy olyan egyszerű eseménytől, mint egy szülinap, nem igaz? Másrészt gondolom megmutattad nekik a korábbi képeidet, tetszettek nekik, és ezért kértek fel, ugye? Ha mindkét kérdésre igen a válasz, ez egy sima megbízás, amiért bizony pénz jár. Mit gondolsz, a kasszás az első munkanapján ingyen dolgozik, és hálálkodik, hogy egyáltalán ott lehet gyakorolni? Hát a villanyszerelő, esetleg a taxis? Nyilván nem. El kell kezdeni valahol, a legjobbat kihozni belőle, ha pedig hibázol, akkor vállalni a felelősséget. És hogy mennyi pénzért, azt te tudod csak kiszámolni. Mennyi időt fektettél a tanulásba? Mennyi pénzt az eszközökbe? Hány munkaóra lesz vele? Valakinél ez jelenthet 5 ezer forintot, más 50 ezernél is összeszorítja a száját.


Sajnos a kreatív szakmában rendszeresen előfordul, hogy az ügyél azt hiszi ezt az ember csak hobbiból, a saját szórakoztatására csinálja, és megütközik, amikor pénzt kérsz érte. Ha tudod, hogy többre vagy képes, mint az anyuka a telefonjával kattintgatva, akkor ilyenkor meg kell mondani, hogy vagy fizet, vagy köszönöd szépen, de van jobb dolgod is. És kezdőként is érdemes ezt figyelemmel tartani, mert máskülönben a saját szakmádnak ártasz. Tudom, hogy még bizonytalan vagy, és azzal próbálod elindítani a pályádat, hogy a profik alá ígérnél, vagy teljesen ingyen is bevállalnál melókat, de nincs értelme. 2-3 év múlva profiként már te fogod meginni a levét, ha most beállsz azon kezdők táborába, akik elhitetik az emberekkel, hogy ez nem munka, és ők tesznek neked szívességet, ha megbíznak valamivel.

2019. júl. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Javaslok egy külső vakut(40-es kulcsszámút) diffusorral.


Én a gyári diffusor mellé még vettem egy ilyet:


[link]


És csak ajánlani tudom.

2019. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
2 orara kell majd odamennem, és 4000ret mondtam neki. Szerintem ez korrekt ár, miutan én a 280ks kamerat "kolcson"(ugy értem kibérlik a kamerat és hozzá engem, aki kezeli) adom, és 2 orat ott toltok. Sajnos a helyszinrol én se tudok sok mindent, de valoszinuleg egy kertesházban lesz.
2019. júl. 25. 00:47
 8/15 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy ők kamerát akarnak bérelni vagy professzionális fényképeket szeretnének? Mert a kettő nem ugyanaz.
2019. júl. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ha a pozitív visszajelzéseket megkapod, nyugodtan tornászd fel az árat ennek többszörösére :) Alap esetben ugye ebből még adóznod kéne, és ha az oda-vissza utadat is te fizeted, simán becsúsztál a minimál órabér alá. Arról ne is beszéljünk, hogy az utómunka és az egyeztetés munkaideje még benne sincs.
2019. júl. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy én értem félre, de nekem úgy rémlik, hogy a kérdező egy négyharmados szenzorméretű milccel fog beltérben fotózni, úgy, hogy nem elég, hogy még sosem csinált ilyet, de még a gépet is alig ismeri.

Végülis jogos, kérjen bátran többtízezret.

2019. júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!