Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Első fotózásért mennyit lehet...

Első fotózásért mennyit lehet elkérni?

Figyelt kérdés
Régota érdekel a videózás és fotozás téma, van is egy komolyabb gépen(Lumix G80), és most lehetoségem adodott rá hogy egy szulinapot fotozzak csomo emberrel. Viszont még sosem csinaltam ilyet, nem tudom mennyit lehet elkérni, orabért kérjek és akkor ameddig ott leszek? Plusz aggodok a fotok minosége miatt is, mert sokszor még nem hasznaltam ezt a kamerat és inkabb a videozásra van használva.
2019. júl. 20. 17:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10 Ha az étteremben első napját tölti a szakács, féláron kapod az ételt? Ha kezdő a banki ügyintéző, alkudozhatsz erre hivatkozva kedvezőbb törlesztőrészletekért? Esetleg az autódat ingyen megszerelik ott, ahol aznap nyílt meg a szerviz? A válasz mindegyikre nyilván nem. Valahol el kell kezdeni, a hibákért pedig felelősséget vállalni.
2019. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Legalább a gépismereti problémát orvosolhatta volna az elmúlt 5 nap alatt, ha volt egy csöpp esze. De persze nem úgy tűnik, hiszen még meg sem kérdezte, hol, milyen körülmények között, stb.
2019. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Ha az étteremben első napját tölti a szakács, féláron kapod az ételt?"

Nem az első nap a gáz, hiszen egy profinak is lehet első napja - a gáz a teljesen kezdő szakács. Viszont őt vagy felügyeli egy tapasztaltabb, vagy ha szar a kaja, amit készít, bizony nem kell kifizetnem, hiszen meg sem eszem. Majd eszek máshol. A csomó ember hol és mikor fogja újra megtartani a szülinapi bulit, ha szarok lesznek a képek?


"Ha kezdő a banki ügyintéző, alkudozhatsz erre hivatkozva kedvezőbb törlesztőrészletekért?"

Kevered a szezont a fazonnal. Itt a kérdező nem csak egy alkalmazott, akiért felelősséget vállal egy fölötte álló cég, hanem ő maga a szolgáltatást nyújtó "vállalkozó". Érte nem vállal garanciát, felelősséget senki.


"Esetleg az autódat ingyen megszerelik ott, ahol aznap nyílt meg a szerviz?"

Ismét nem a frissen nyitás a gond, hanem az elvégzett munka várható minősége.

Ha tudod, hogy iskolából frissen kikerült, valódi autót még sosem látott, saját képességeikben is kételkedő, szerszámaikat bevallottan nem ismerő "szakemberek" fognak az autódhoz nyúlni, bátran, szó nélkül rájuk bízod? Ugyanazért az árért persze, mint a hivatalos márkaszerviz.


"A válasz mindegyikre nyilván nem. Valahol el kell kezdeni, a hibákért pedig felelősséget vállalni."

Na itt a lényeg: a kérdező miféle felelősséget vállal? Még számlát sem ad! Gondolod, ha nem sikerülnek a képek, majd zsebből fizeti a pótpartit, meg az ott jelenlévő professzionális fotóst?

2019. júl. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#13 Nézd, minden tök jogos lenne amit írnál, ha figyelmen kívül hagynánk két fontos szempontot. Egyrészt azt feltételezed, hogy a kérdező most fog először fényképezőt, miközben leírta, hogy már régóta (ez relatív, de gondolom 1-2 év lehet) foglalkozik ezzel. A másik pedig maga a feladat: egy születésnapról beszélünk. Ez annyira messze van a mélyvíztől, hogy ennél betanulósabb munkát el se tudok nagyon képzelni. Az egyik előző példánál maradva ez a szakácsnak kb. egy rántott hús szintű feladat. És ott van még, amit korábban is írtam, hogy minden bizonnyal megmutatta a korábbi képeit, ami alapján felkérték.


Persze mondhatod, hogy mindezek ellenére lehet, hogy durván be fog égni. Benne van a pakliban. Legalább kiderül számára, hogy túlértékelte a jelenlegi tudását. Ha meg nem tanul belőle, és sorra jönnek a bukások, akkor mi van? Kiesik egy kontár, tisztul a szakma :) Nyilván nem így lesz, kedves kérdező, ne aggódj :D


"Na itt a lényeg: a kérdező miféle felelősséget vállal? Még számlát sem ad! Gondolod, ha nem sikerülnek a képek, majd zsebből fizeti a pótpartit, meg az ott jelenlévő professzionális fotóst?"


Ha az profi esküvői fotósom beleejti a gépét a tóba hajnali 2-kor, akkor ő mennyivel több felelősséget fog vállalni az emlékek elvesztéséért? Nyilván nem fogom kifizetni, de ő se fogja újraszervezni az eseményt, nem is értem honnan jön ez :D

2019. júl. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Egyrészt azt feltételezed, hogy a kérdező most fog először fényképezőt, miközben leírta, hogy már régóta (ez relatív, de gondolom 1-2 év lehet) foglalkozik ezzel."

Nem írt ilyet. Azt írta, régóta érdekli a téma, és hogy van egy drága gépe. Azt is írta, még sosem csinált ilyet, valamint hogy alig használta a gépet, és akkor is csak videóra.

Ez számomra azt jelenti, hogy halvány elképzelése sincs, mi vár rá, hogyan kell megközelíteni egy ilyen eseményt, milyen körülményekre készüljön, milyen beállításokat használjon.


"A másik pedig maga a feladat: egy születésnapról beszélünk. Ez annyira messze van a mélyvíztől, hogy ennél betanulósabb munkát el se tudok nagyon képzelni. Az egyik előző példánál maradva ez a szakácsnak kb. egy rántott hús szintű feladat."

Nyilván. Azonban nézzük a másik oldalról a dolgot. Miért kérnek fel bárkit fotózni, mikor mindenkinek van mobilja? Nyilván azért, mert jobb minőségű képeket szeretnének, mint amit bárki lő mobillal. Hiszen minek fizetnék én bárkinek egy fillért is, ha nem kapok jobb képeket a partimról, mint amit én csinálok a telefonommal vagy a kompakt gépemmel? Tehát nyilván van egy elvárás, aminek - számomra legalábbis - kétséges, hogy a kérdező eleget tud-e tenni.


"És ott van még, amit korábban is írtam, hogy minden bizonnyal megmutatta a korábbi képeit, ami alapján felkérték."

Ő maga mondta, hogy sosem csinált még ilyet.


"Persze mondhatod, hogy mindezek ellenére lehet, hogy durván be fog égni. Benne van a pakliban. Legalább kiderül számára, hogy túlértékelte a jelenlegi tudását. Ha meg nem tanul belőle, és sorra jönnek a bukások, akkor mi van? Kiesik egy kontár, tisztul a szakma :)"

Lehet hogy igen, lehet hogy nem. Nem tudhatom, még csak nem is mondtam olyat, hogy biztos így lesz. Mindössze annyit javasoltam, hogy ha nem biztos a képességeiben, nem biztos abban, hogy professzionálisan el tud végezni egy feladatot, akkor ne úgy menjen oda mint egy profi. Fogja fel gyakorlási lehetőségként és ahelyett, hogy előre fizetséget kérne az általa is elismerten kérdéses eredményért, sokkal korrektebb lenne ingyen elvállalni, aztán ha jó lesz az eredmény akkor számszerűsíteni a dolgot.


"Ha az profi esküvői fotósom beleejti a gépét a tóba hajnali 2-kor"

Attól még a kártyára mentett képek megmaradnak, főleg, hogy a több órás esemény alatt azért csak tol egy backupot is időnként. Aztán legfeljebb folytatja a tartalék vázzal. Mert ha nem, akkor nem sokkal komolyabb mint a kérdező.

2019. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!