Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Hogyan tudja az Iphone bemérni...

Hogyan tudja az Iphone bemérni magát, ha egyszer bekapcsoltam az adatforgalmat, megterveztem egy útvonalat, elindultam rajta, majd kikapcsoltam a mobilnetet, de azután is tudja a pontos helyét a telefonnak. Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
TOVÁBBÁ: Mi az a flyover? Például Prágánál írta ki, de nem mindenhol. EZ micsoda?

2019. aug. 10. 06:22
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ez hogyan lehetséges?"

Ott van a keresőszavaid között.


"Mi az a flyover? "

A szokásos gugli első találat:

[link]

2019. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól még van benne GPS chip vevő is csak butább mint ami pl.egy autós GPS-ben van,a mobilnet/wifi azért kell hogy nettről időnként letöltse a műholdak helyzetét és gyorsabban "megtalálja" őket.Vagy hogy a wifi IP címe alapján mérje be magát.
2019. aug. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A GPS nem a mobilhálózatot használja, hanem műholdakkal.

Tehát SIM-kártya nélkül is működik a helyzetmeghatározás. És még csak többszázezres iphone sem kell ehhez, a 20-30 ezres kínai telefonok is tudják ugyanezt.

2019. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. aug. 11. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!