Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » X Y Z koordinátákat hogyan...

Pszicho88 kérdése:

X Y Z koordinátákat hogyan tudom megkeresni a térképen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy x, y, z koordinátám, ami fúrásokat jelölne.

GPS koordináta szerint pontosan meg szeretném nézni hol van ez, hogy élőben is odamehessek. Tudnátok ebben segíteni? Köszönöm.



2023. ápr. 1. 23:59
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:
2023. ápr. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Neked EOV koordinátád van, ez a hazai térképészeti vetület, az állami szektor ezt használja.

Itt át tudod váltani:

[link]

Y a kelet-nyugati, X az észak-déli tengely.

Ha a helyszínen akarod használni, jobban jársz ezzel az appal. Sok koordináta rendszert ismert, az EOV-t is, térképen is megmutatja a pontot. Meg kell becsülni, mert nem sok EOV-re képes alkalmazás van :)

[link]

2023. ápr. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudni kéne, hogy milyen koordinátád van. Ha wgs84, akkor az x,y-t bármelyik térkép alkalmazásba (pl. google maps) bemásolhatod.

Pl.: 47.12345, 19.12345

2023. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Igen, ez egy EOV koordináta. Jó lett a pf-prg.hu/trafo átváltó, amit ajánlottál. Kezdetben elbajlódtam vele, mert az x és y koordinánát fölcseréltem, de jó lett. Köszönöm.
2023. ápr. 2. 10:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!