Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Rádiófrekvenciás blokkolót...

Babik istván kérdése:

Rádiófrekvenciás blokkolót hol lehet venni,van ilyen bolt?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Mire akarnád használni?

Szerintem ezt kereskedelmi forgalomban nem lehet kapni (nem biztos)

Tragikus kimenetele lehet ha rossz kezekbe kerül.

Vagy épitessz egyet ha értessz hozzá vagy nem tudom.

ápr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%

Rádiófrekvenciás és blokkol:

[link]

ápr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Pista, az igazat megvallva nem javaslom.


Ha a címszavakban megadott GPS-t (vagy bármilyen közcélú rendszert) akarod zavarni, az közérdekű üzem, aminek megzavarása kisebb mértékben szabálysértés (Szabs. tv 177/A. §), jelentős mértékben "egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő" bűncselekmény (Btk. 323. §).

ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
ápr. 11. 17:29
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen, mivel ezek illegálisak. Nem zavarhatsz senkit és semmit. Nagyon minimális az a frekvencia amin adhatsz bármilyen jelet és ott is minimális teljesítményen.
ápr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

jammer-store.com

És igen, ezek használata valóban illegális. Rossz hír, hogy ezeknek a több watt adóteljesítményű eszközöket az NMHH gödöllői mérőállomásán pár perc alatt bemérik, bárhol legyen az országban.

ápr. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Nem illegális, hanem engedélyhez kötött. Nem zavaró (jammer), hanem olyan, ami rádión keresztül vissza tud játszani korábban felvett GPS-es rádiós jeleket a korábbi munkahelyemen is volt (GPS-es eszközöket fejlesztettünk és teszteltünk). Értelemszerűen jól árnyékolt szobában lehetett csak használni - pont azért, hogy mást ne zavarjon épületen kívül.

Hadseregnek is valószínűleg van zavarója, mert érdekük. GPS vezérelt drónok miatt simán lehet, hogy a kritikus infrastruktúra és létesítmények védelmére is telepítettek ilyet, és csak be kell kapcsolni gond esetén.

ápr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: A kérdező ha olyan helyen dolgozna, ahol ilyesmivel - rádiótechnikai berendezések tesztelése - foglalkoznak, nem itt kérdezne ilyesmit (érdemes visszanézni a kérdéseit). Így, szimpla, mezei honpolgárnak - pláne ha "blokkolás" a célja - illegális a használata.
ápr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nem illegális, hanem engedélyhez kötött"

Kérdezőnk pedig engedély nélkül szeretné használni, tehát illegálisan, körbe is értünk.

ápr. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyat építeni szoktak. Tőlem is rengetegszer kértek, mondtam, nincs pénzben kifejezhető értéke, megtartom magamnak a tudásom. Nem értették, azt mondták, g3ci vagyok velük. Szerintem a születés szabályozás és az 5 évenkénti kresz vizsga ismétlése fontosabb lenne, mert sok a kártékony gyom ember.
ápr. 17. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!