Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » GPS, navigáció » Mit kell tudni a túra GPS...

Pszicho88 kérdése:

Mit kell tudni a túra GPS eszközről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék érdeklődni, hogy van e közületek valakinek túra GPS eszköze és mi róla a véleménye? Szeretném magasság mérésének meghatározására használni.

Köszönöm előre is a segítséget.



2023. jún. 13. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Bemész megveszed, beállítod, használod. Nem kell túlbonyolítani.

[link]

2023. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Ez az ajánlott óra éppen nem való túrázásra!

Én több mint 10 éve túrázom gps-el.

Amit ajánlok Garmin , kifejezetten túrára alkalmas gps-e. Rengeteg fajta van belőle a pénztárca szab határt.

A túra gps-ek . min ki kell hogy bírjanak 24 órát folyamatos gps kapcsolattal, és kifejezetten túra térképek kell, hogy legyenek rajta. Ilyen apróságok, hogy birni kell a vizet ( esik az eső ) stb. már le sem írom.

2023. jún. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2-es hozzászólónak. Igen, ami olcsó és tud egy ilyen funkciót az gyanús, mivel a barometrikus magasságmérős túra gps -ek 50-100 ezertől kezdődnek. Kifejezetten csak 1 alkalomra kéne a GPS- egy Mátrai túra kapcsán. Jó lenne valakivel kooperálni ezügyben. Egy mérés alkalmára kellene csak, egy bizonyos ponton. Esetleg ha valaki benne lenne rám írhat.
2023. jún. 14. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Komolyan érdekel, mit vársz a túrától? Az állami topotérkép 2,5 méteres szintvonalakat használ a Mátrában. Ráadásul a légnyomásos mérőeszközt indulás előtt kalibrálni kell egy ismert magassághoz. Vagyis eredendően a térképről veszed le a pontos magasságot. Részemről ez persze csak szubjektíve, ettől még lehet méricskélni.
2023. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ez az ajánlott óra éppen nem való túrázásra!"

Magasságmérésre keres eszközt, nem kell pánikolnod.

"Igen, ami olcsó és tud egy ilyen funkciót az gyanús,"

Az áráért tudja ami a funkciója, teszteltem, és egy másik bevált eszközzel folyamatosan összehasonlítva szinte megegyező értékeket mért folyamatosan.

"Ilyen apróságok, hogy birni kell a vizet ( esik az eső ) stb. már le sem írom."

Még szerencse hogy nem írtad le, mert ez vízálló.

2023. jún. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"azon is gondolkodtam, hogy mivel sok kő nem volt védve és agyagos talajban volt, az agyagos talaj lassította a tápanyag és víz felszívódását és túl lúgos a kő és a savval érintkezve reakcióba is lépett, meg egyébként sem volt már jó a felülete"


Értem. Ha ez így van elnézést. Nem értek túlzottan ezekhez a dolgokhoz.

2023. jún. 15. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!